V neděli přijede mistrovská Slavia

PÁ 19. 9. 2003
Z n o j m o - Není to tak dávno, kdy slávisté juchali nad pohárem pro vítěze české extraligy, radovali se jako malí kluci a topili se v šampaňském. Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně. Začal nový extraligový ročník a Slavia se krčí ve spodních patrech tabulky. Po dvou porážkách vybojoval premiérový bod ve Zlíně až devět vteřin před sirénou Michal Sup.

Představme si soupeře Orlů:

Muži mezi tyčemi?
Reprezentační brankář číslo jedna Roman Málek. Při podpisu nové smlouvy se Slavií se i tak ostříleným slávistickým funkcionářům, jako jsou Vladimír Růžička a Ladislav Blažek, pořádně zatočila hlava. Nicméně svou pozici nejlépe placeného extraligového brankáře potvrdil a vychytal titul. V létě koketoval s nabídkou Philadelphie Flyers, ale nakonec se rozhodl zůstat. Záda mu bude krýt Lukáš Hronek.

Obranné řady Slávistů?
Slávistická obrana v létě ztratila dvě velké opory - Jana Hejdu, jenž zamířil do Ruska, a Petra Kadlece, jenž se bude (nejen) slunit na Floridě. Odchod Posmyka by neměl být tak velkou ztrátou. V obraně tvrdí muziku olympijský vítěz a mistr světa František Kučera, slovenský šampión Ivan Droppa, zkušený zadák se zkušenostmi z Bostonu Pavel Kolařík či nedávný litvínovský kapitán Jiří Kuntoš. Zatím zraněná je posila ze Slovenska Tibor Schneider.

Práce pro Tomáše Dubu?
I v útoku nechybějí známá jména. Zatím trochu hledá formu zlatý hoch z Nagana Josef Beránek, z hostování v Rusku se vrátil Leoš Čermák, z konkurenční Sparty přestoupil subtilní Patrik Martinec. Ve Slavii zůstal i muž rozhodujících okamžiků loňského play-off Michal Sup a neúnavný dříč Milan Antoš, který na levém křídle odvede spoustu poctivé práce. Velkou neznámou je výkonnost Tomáše Chrenka, který byl loni nejlepším střelcem druhé nejvyšší soutěže na Slovensku, ale před časem neuspěl ani na zkoušce v Šumperku, který bojoval na posledním místě v první lize.

Nebezpečný jedinec
Velký pozor si musí dát Orli na Michala Supa. Před třemi lety dal za 52 zápasů základní části pouhý jeden gól, ale v loňském ročníku zářil a v play-off jeho forma gradovala. V kritických momentech svými klíčovými brankami sérií zlomil Spartu i Pardubice, navíc zaznamenal i vítězný gól, který znamenal titul. Trenéři ho poté nominovali na světový šampionát. V letošní sezóně je zatím nejlepším střelcem Slavie. Z pěti branek sešívaných zaznamenal tři, zbylé dvě vstřelil Patrik Martinec.

Jak to bude tentokrát?
Duchem jsou možná ještě trochu na oslavách loňského titulu. První dva zápasy Slavia prohrála, ve třetím horko těžko zachránila bod. V loňské sezóně Orli získali doma proti Slavii pouze bod, jak to bude tentokrát? Celková Bilance je 23 9-3-11 52-59

Internetová stránka soupeře:
www.hc-slavia.cz