V poháru proti jihlavské Dukle

Aktuální zprávy
NE 10. 8. 2003
Z n o j m o - Po prvním vydařeném utkání 2. kola Tipsport Cupu s Prostějovem bude v úterý dalším soupeřem Orlů na domácím ledě opět účastník 1. ligy – HC Dukla Jihlava. Tým s dlouholetou tradicí a dvanáctinásobný mistr československé ligy, který nedobrovolně uvolnil místo v extralize právě Znojmu, působí v druhé nejvyšší soutěži už pátou sezónu.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku V dubnu roku 1999 uspěli Znojemští orli proti Jihlavě v baráži, když tým z Vysočiny přehráli 4:3 na zápasy. Od té doby se s tímto soupeřem střetli pouze dvakrát, a to vloni rovněž při zápasech Tipsport Cupu, přičemž v obou zvítězili. Proto můžeme i letos očekávat dva velmi napínavé souboje, v nichž se jistě bude Dukla chtít na svého protivníka vytáhnout.

Utkání zcela určitě získají na atraktivitě i díky bývalým hráčům Znojma, kteří nyní působí v jihlavském kádru. Jedná se o útočníky Petra Kaňkovského, který byl dlouholetou oporou Orlů a loni za ně odehrál jeden zápas v play-off, dále o Jiřího Jantovského a Petra Altrichtera. Během letní přestávky z týmu odešla řada opor, mj. i brankářská jednička Lukáš Sáblík a také útočník Jaroslav Mareš, jehož loňské hostování ve Znojmě se změnilo v přestup. Je však možné, že se do Jihlavy vrátí, pokud si v přípravě nevybojuje trvalé místo v orlí sestavě.

I přesto, že má nyní Dukla k dispozici velice mladé mužstvo, jsou ambice nového trenéra Petra Fialy poměrně vysoké. Tým se chce pohybovat ve vyšších patrech prvoligové tabulky, aby získal dobrou pozici pro play-off, ovšem probojovat se do baráže o extraligu bude velmi náročné. Oficiální internetové stránky má klub na adrese: http://www.hcdukla.cz.