Orli Znojmo Orli Znojmo

V posledním zápase roku 2009 mají Orli Panterům co vracet

V posledním zápase roku 2009 mají Orli Panterům co vracet

Znojmo - Svůj poslední zápas roku 2009 sehrají znojemští hokejisté na domácí půdě proti předposlednímu celku tabulky. Havířov již devět zápasů nevyhrál, ovšem s Orly má velmi přijatelnou bilanci, neboť oba vzájemné duely rozhodovalo prodloužení a v obou případech byli úspěšnější Panteři. Znojmo v pondělí sehrálo velmi vyrovnaný zápas v Ústí, ale body nezískalo. Poslední letošní klání začíná ve středu od 17:30 hodin v Hostan aréně.

Představení soupeře

Havířovští hráči pocítili výhru naposledy 28. listopadu na ledě Draků ze Šumperka a následně přišla černá série devíti proher. Nedokázali ve svůj prospěch zvrátit ani utkání proti Berounu, které rozhodovalo prodloužení. Tato nedobře vypadající bilance je dostala až na patnácté místo, ovšem s posledním Šumperkem mají stejně bodů.

Hráčský kádr

Při pohledu do statistik, je nejproduktivnějším hráčem Filip Seman, jenž nastřílel deset branek a na stejný počet přihrál. Hned za ním nalezneme Marka Sikoru, ten má o jeden gól méně. S odstupem šesti kanadských bodů se nachází na třetím a čtvrtém místě Marek Haas (3 + 11) s Ondřejem Šedivým (8 + 6).

Produktivita havířovské defenzívy je mizerná, vždyť obránci nastříleli pouze čtyři góly. Polovinu z toho vstřelil nejproduktivnější bek Michal Šafařík (2 + 6). Po jedné brance vsítili Tomáš Klimeš (1 + 3) a Tomáš Jindřich (1 + 0).

V brance nejčastěji nalezneme Jakuba Čecha, jenž má na svém kontě úspěšnost 91,3%, což čítá 3,29 gólu na zápas. Dvojku dělá Tomáš Vošvrda, ten zasáhl prozatím do osmi utkání a nasbíral úspěšnost 90,63%.

Vzájemné zápasy

Orli sehráli s Panterama v základní části dva duely. Nejprve na jih Moravy zavítal Havířov. Hosté celé utkání tahali za delší konce, ovšem dokázali čtyřikrát vyrovnat a zápas dotáhnout do prodloužení. Tam se také o vítězi nerozhodlo a o slovo si řekly samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem se stal havířovský Szabo, jenž zajistil bonusový bod svým barvám.

Odveta se odehrála v Havířově. Utkání mělo téměř stejný průběh, Znojmo vstřelilo úvodní branku, ovšem Panteři vyrovnali a zápas šel do prodloužení. Dva body po brance Sikory zůstaly domácím.

Z kabiny Orlů

Orli předvádí v sezóně nevyrovnané výsledky, po čtyřech výhrách nad těžkými soupeři prohráli v sobotu na ledě Ústí. Diváci byli svědky sedmi branek a po celou dobu se hrál vyrovnaný hokej. Nakonec byli šťastnější Lvi a připsali si tak za výhru 4:3 tři body.

Znojemský dres stále neobléká Radek Haman, jenž prodělal operaci ramene. S týmem však již začal trénovat. Do utkání v Ústí nezasáhl ani Plášek, Hradecký a Svoboda, nad jejichž startem ve středu visí otazník. Dlouhodobě zranění jsou Říha se Sojčíkem.

Vzájemné duely této sezony

Orli Znojmo – HC Havířov Panthers 4:5sn (2:2, 2:1, 0:1 - 0:0)
HC Havířov Panthers – Orli Znojmo 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jiří Dvořák (České Budějovice)
Čároví: Milan Daniščin (Soběslav), Tomáš Matějček (Sezimovo Ústí)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Štrach, Kolafa, Lattner, Protivný, David - Havlík, Barus, Vyletelka - Beroun, Padělek, Sedlák - Staněk, Meidl, Kubica - Jarůšek, Barták

HC Havířov Panthers: Čech (Gleich) - Štefanka, Peštuka, Tesařík, Krisl, Zientek, Rangl, Jindřich - Seman, Piecha, Potočný, Roman, Šedivý, Szturc, Říčka, Červenka, Strapáč, Haas

Další zápasy 35. kola

KLH Chomutov - HC Rebel Havlíčkův Brod
SK Horácká Slavia - Třebíč HC Olomouc
HC VCES Hradec Králové - HC Dukla Jihlava
HC Vrchlabí - HC Slovan Ústečtí Lvi
SK Kadaň - HC Benátky nad Jizerou
HC Tábor - HC Berounští Medvědi
Salith Šumperk - HC Chrudim

Související články

Reportáž
st 30. 12. 2009

Orli poprvé zvítězili nad Havířovem

Aktuální zprávy
čt 31. 12. 2009

Vůbec to nebylo lehké, oddechl si Sedlák