V posledním zápase tohoto roku se Orli poperou o body s Grazem

ÚT 29. 12. 2015
Do konce základní části zbývá osm kol a ve vyrovnané tabulce zuří boj o každý bod. Na Znojmo čeká duel na ledě desátého Grazu. Minulé zápasy napovídají tomu, že nepůjde o lehký souboj. Utkání začíná ve středu v 19:15.
» Hvězda soupeře
I přes nepříznivé výsledky svého týmu patří Sebastianu Dahmovi třetí místo v tabulce brankářů EBEL

Základní část Erste Bank Eishockey Ligy se neúprosně blíží do svého finiše. Hvězdami nabitý Graz se nachází se ztrátou devatenácti bodů na šestou příčku u dna tabulky a má tudíž pouze mizivou šanci zaručit si jistotu play-off. Tým vedený Slovincem Ivo Janem se ale chce naladit na větší pohodu, díky které by se mu podařilo vybojovat si v nadstavbové části účast ve vyřazovacích bojích. V hráčském kádru můžeme najít spoustu skvělých individualit, které dobře vědí, že nejdůležitější část sezóny teprve přijde.

Ve středečním utkání budou chtít hráči Štýrského Hradce zakončit nepovedený rok výhrou, která by byla předzvěstí lepších časů. "Jsme velice motivovaní, chceme předvést fanouškům skvělou podívanou," řekl obránce Kevin Mitchell. Rakušané jsou si ale vědomi, že je Znojmo hodně obtížným soupeřem. Z obou zápasů hraných na území České Republiky v letošní sezóně odjížděli s porážkou, v posledním utkání dokonce s krutým výpraskem 0:6. Tentokrát ale budou hrát před vlastními diváky, před kterými již dokázali letos svého soupeře porazit, a to dokonce bez obdrženého gólu 3:0.

V kabině Orlů jsou úplně jiné starosti. Ačkoli jsou na čtvrté příčce zaručující jistou účast v play-off, čekají je ještě velmi těžké duely. Do Grazu proto míří s jasným úkolem zvítězit a připsat si další cenné body do tabulky. Kouč Jiří Režnar nic jiného než výhru nebere: "Je třeba se otřepat z prohry proti Bolzanu, body ztracené proti němu musíme dovézt z Grazu. Máme před sebou ještě osm zápasů základní části, musíme je zvládnout tak, abychom udělali první šestku."

Trenéru Znojma navíc dělají vrásky četná zranění. Jejich výčet rozšířil také kapitán Jiří Beroun, jenž odstoupil v průběhu pondělního zápasu ze hry a jeho start v nadcházejícím v 37. kole je velmi nepravděpodobný. Chybět bude nově i bek Marek Biro, který dostal za faul na útočníka Bolzana dvouzápasovou stopku.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
21 7 10 1 3 50:56

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 4. 10.
body 63 39
aktuální forma Znojmo - Bolzano 4:6
Znojmo - Lublaň 8:0
Dornbirn - Znojmo 3:4sn
Dornbirn - Graz 5:1
Graz - Villach 3:4
Innsbruck - Graz 1:6
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 41 bodů (18 + 23) Evan Brophey, 22 bodů (10 + 12)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 24 bodů (9 + 15) Sabahudin Kovacevic, 9 bodů (2 + 7)
brankář Patrik Nechvátal (91,50 %) Sebastian Dahm (92,60 %)
využití přesilovek 20,90 % 14,50 %
úspěšnost oslabení 84,20 % 83,50 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #2 Igor Dremelj, #28 Daniel Gamper
Čároví rozhodčí: #89 Michael Hofstätter, #89 Gasper Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Roupec, Biro, Bořuta, Bača, Šulák, Stehlík – Tomas, Trivino, Rehuš – Podešva, Pucher, Lattner – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Číp, Beroun, Novák – Špaček, Csamangó.
Dahm – Mitchell, Strohmeier, Konradsheim, Kranjc, Kovacevic, Petrovitz – Pirmann, Brophey, Beach – Woger, Werner, Poulsen – Feichtner, Pinter, Natter – Zierer, Zusevics.