V postup věříme

Aktuální zprávy
ST 26. 2. 2003
Z n o j m o - První postupný cíl na cestě do play off splnili Orli povinným vítězstvím nad havířovskými Pantery, kteří se, nutno podotknout, chovali spíše hravě a přítulně a ne jako šelmy ze svého názvu. Základem úspěchu byl dobře zvládnutý začátek utkání a slušná střelecká produktivita, ve hře Znojma již dlouho nevídaná. Dvěma zásahy se na osmigólovém přídělu podílel <b>Roman Erat</b>.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku „Na dnešní zápas jsme se hodně vyhecovali, protože tohle byla velmi důležitá výhra k postupu do osmičky. Chtěli jsme dát první rychlý gól, abychom se uklidnili a to se nám podařilo. Jsme rádi, že tak první třetina dopadla,“ hodnotí dravý útočník. „Ve druhé třetině jsme, neřekl bych, soupeře podcenili, spíš jsme se přizpůsobili jejich hře,“ hodnotí herní výpadek a přerušení pravidelného nárůstu branek v prostřední části. „Do třetí třetiny jsme si řekli, že to změníme a podařilo se nám vrátit se k naší hře.“ Asistent trenéra Milan Kastner k výsledku zápasu dodal: „Po dnešním zápase půjdeme do těch následujících s vědomím, že jsme schopni nejen dávat góly, ale i dobře bránit.“

Svoji premiéru v dresu Orlů a návrat na extraligový led si v zápase odbyl Robert Slávik. Jeho výkon znamená příslib vyřešení letošních problémů s gólmany. „Strach jsem před startem neměl, těšil jsem se. Kdyby se nezranil Kameš, užíval bych si dovolené. Byla to pro mě příležitost ukázat se.“ S úsměvem také komentoval své čisté konto: „Neměl jsem ani obavy z toho, že dostanu gól. Havířovští snad dneska ani gól dát nemohli. Byli odevzdaní jak žádost na byt.“ Nasazení, ve Znojmě docela neznámého brankáře, do poslední třetiny Kastner zdůvodnil: „Slávika jsme nechtěli pouštět do branky dřív. Byli jsme domluvení, že pokud bude na začátku třetí třetiny rozdíl stejný jako po první, necháme ho zachytat. Nestál deset dní na ledě, a tak jsme ho nechtěli moc zatěžovat.“ „Roberta jsme zatím moc chytat neviděli, dnes nezklamal. Je to pro nás dobré, že tak zachytal. Budeme ho teď potřebovat,“ hodnotil jeho výkon Milan Kastner.

Orli teď k jistotě postupu potřebují získat ještě čtyři body. V cestě jim stojí další a tentokrát určitě silnější soupeř. „Teď musíme vyhrát ve Zlíně, abychom měli už trochu jistotu,“ zdůrazňuje Roman Erat. „Během zápasu jsme občas sledovali na tabuli průběžné výsledky zápasů. My se ale teď nemůžeme ohlížet na to, jak hrají jiní. Musíme vyhrávat. Důležité bude udržet disciplínu a nasazení. Jenom výhry nám zaručí jistý postup.“ A dodává: „V postup věříme, jinak bysme to mohli sbalit a jet na dovolenou.“