V přímém souboji o první šestku se Orli utkají s Hradcem

NE 6. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - Poslední kolo základní části letošního ročníku první ligy rozluští v pondělí několik tajenek. Nejvypjatější souboje se dají očekávat ve spodní polovině tabulky na hranici postupu do play off, o co hrát ale má i Znojmo. Vítězství na domácím ledě proti Hradci Králové by Orlům zajistilo minimálně šestou příčku a výhodnější pozici pro vyřazovací boje. Využijí Jihomoravané aktuální hradecké krize? Začátek utkání je naplánován tradičně na 17:30.

Představení soupeře

Jeden z dlouhodobě předních prvoligových klubů z Hradce Králové v posledních dnech a týdnech plní stránky sportovních rubrik médií, ovšem ryze ze špatných důvodů. Fanoušci Východočechů se rozhodli po lednovém odchodu nejproduktivnějšího hráče Jaroslava Roubíka protestovat proti vedení klubu. Za vinu mu dávají současnou špatnou situaci v mužstvu a nedostatek ambicí na postup do nejvyšší soutěže.

⇒  Filip Luňák letos za Hradec odchytal už 39 prvoligových utkání

Hradecký tým se v současné době zmítá ve výsledkové krizi. V novém roce si mužstvo trenéra Mičky připsalo jediné tříbodové vítězství, právě nad Orly, aktuálně však má na kontě sérii čtyř porážek, z nichž zejména poslední dvě (2:7 v Ústí a 1:6 doma s Jihlavou) nesou punc debaklu. V sobotním domácím duelu s Jihlavou hradečtí fanoušci demonstrativně „pohřbili“ svůj klub a na tribuny přišli v černém oblečení.

Po odchodu kapitána Roubíka je nejproduktivnějším hráčem týmu mladý útočník Vít Budínský (21 + 12), následovaný Janem Hruškou (10 + 18) a Jiřím Kadlecem (8 + 20). Jako oporu zadních řad lze se sedmi plusovými body za účast na ledě označit ex-znojemského Lukáše Chmelíře. Pozice brankářské jedničky patří Filipu Luňákovi, jenž si i přes nepovedené poslední duely drží úspěšnost zásahů nad 91 procenty.

Hradecký soubor doufá, že se na jihu Moravy znovu odrazí k lepším výsledkům. Má k tomu ideální příležitost. Proti Znojmu letos neztratil ještě ani bod a vyhrál všechna tři vzájemná střetnutí.

Z orlí kabiny

⇒  Karel Soudek nebyl po sobotním výkonu mužstva vůbec spokojen

Po středeční výhře nad Jihlavou a skvělým vstupem do sobotního utkání v Havlíčkově Brodě přišlo pro znojemské mužstvo znovu vystřízlivění v podobě osmi inkasovaných branek z holí Rebelů a konečné prohry 3:8. „Hráli jsme jen osm minut první třetiny. Byl to mizerný výkon,“ nebral si servítky trenér Karel Soudek. „Nepřihráli jsme si, nebruslili jsme. Všechno bylo špatně. Dostali jsme napráskáno a já doufám, že se z toho hráči poučí.“

V pondělním posledním kole budou zraky fanoušků i hráčů jistě upřeny i směrem k výsledkům ostatních utkání a následnému formování dvojic pro předkolo play off. Ve spodní polovině tabulky si již postup zajistily celky Vrchlabí, Benátek nad Jizerou a Třebíče, o poslední postupové místo ale stále bojují čtyři kluby. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je velmi tenká, například momentálně postupující Kadaň totiž stále může skončit až na 15. místě, jenž znamená baráž o sestup do druhé ligy.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: René Trombík (Hrádek u Třince)
Čároví: Jiří Jureček (Ostrava), Pavel Rychlý (Opava)

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl (40. Panec) - Kolafa, Pláněk, Štach, Rangl, Klimeš, Pospíšil, Novák - Vyletelka, Říha, Trojan - Lev, Podešva, Lattner - Jarůšek, Kovalský, Komínek - Rajnoha.

HC VCES Hradec Králové: Luňák - Křetínský, Kozák, Táborský, Horák, Pánek, Chmelíř, Popela, Karlík - Hruška J., Moskal, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Kubica, Záhorovský, Čermák - Půlpán, Šejnoha, Hruška O.

Další zápasy 44. kola

KLH Chomutov - HC Rebel Havlíčkův Brod