V přípravě ještě nic nefunguje na 100 %

Aktuální zprávy
ÚT 10. 8. 2004
Z n o j m o - Podruhé se před znojemským publikem představil nový znojemský gólman <b>Petr Přikryl</b>. Přesto, že první třetina skončila bez branek, do konce utkání jich padlo ještě deset, z toho tři do znojemské sítě. Sám Přikryl zápas hodnotí následovně: „S dnešním utkáním moc spokojený nejsem. V zápasech, kdy jsem chytal, padá moc gólů. Je vidět, že puky ještě moc vyrážím před sebe a je ještě spousta věcí, které se musí doladit. Ale kluci, kteří hrají přede mnou, hráli parádně a dali taky spoustu gólů, což si myslím, že je super.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Uvědomuje si, že po několika zápasech naostro v novém týmu nemůže všechno fungovat ideálně: „Musíme si na sebe ještě víc zvyknout. Já jsem zvyklý hodně vyjíždět proti střelám a kluci ještě za mě nezajíždí a ty volné odražené puky mohou soupeři snadno za mnou dorážet do brány. To jsou takové detaily, na které si musíme zvyknout a které budeme muset ještě doladit až v zápasovém rytmu.“

Pověst hráče, který si nenechá jen tak něco líbit, potvrdil opět Branislav Kvetan. Urostlý obránce, který má za sebou několik sezón v nižších zámořských soutěžích, se bez ostychu pustil do křížku se svým krajanem René Školiakem. Po nerovném souboji byli oba rovně odměněni trestem na pět minut a předčasným odchodem do sprch. Po omytí chladnou vodou své rváčské extempore komentoval střízlivě: „Rvačky k hokeji patří. Vývoj utkání měl takový spád, začalo se hrát trochu víc do těla. Opravdu rvačky nevyhledávám, jen se snažím hrát tvrději. V žádném případě to nebylo nic cíleného, naprostá normálka.“

Průběh zápasu hodnotí velmi kladně: „Zápas to byl dobrý, Slovan má velmi kvalitní tým. Dlouhé roky ve slovenské extralize patří mezi špičku. Ale my jsme hráli dneska dobře, podařilo se nám hlavně využít přesilovky. Samozřejmě ze začátku to nebylo ono, protože jsme v přípravě a sehráváme se. Bude třeba na tom ještě zapracovat. Já osobně mám z dnešního zápasu dobrý pocit, ale přípravné zápasy jsou od toho, abychom se sehráli a všecko si vyzkoušeli. Věřím, že to dál bude lepší a lepší.“

Drobné potyčky i delší pěstní souboj hodnotí trenér Znojemských orlů Leoš Zajíc s nadhledem: „Neviděl jsem tam žádné strašidelné fauly. Trochu mi vadilo, že bylo ve hře vidět takové to drobné sekání, hákování, pár lehkých záludností zezadu, ale jinak si myslím, že k hokeji tvrdost patří. Myslím si, že bylo vše v rámci pravidel. Naši hráči průběh zápasu zvládali v klidu. Pokud se hráči porvou, to mi vůbec nevadí. Tyhle osobní souboje dokážou mančaft vyhecovat a to je dobře.“ V přípravných zápasech se pravidelně utkávají týmy z české a slovenské extraligy a nesou s sebou určitý náboj rivality. „Zápasy se Slováky jsou vždycky trochu víc vyhecované, jestli to hraje dorost, juniorka, nebo extraligové mančafty. Je to asi dáno nějakou tou rivalitou,“ připomíná znojemský kouč.

K mužstvu Slovanu, se kterým před dvěma lety získal slovenský titul, se vrátil bývalý trenér Pardubic Miloš Říha. „Dneska je kolotoč trenérů takový, že trenéři chodí dokola, a když se někdo vrátí dvakrát nebo třikrát do jednoho mančaftu, to vůbec není důležité, tak už to teď je,“ říká ke svému návratu lodivod hostujícího týmu. O ambicích svých svěřenců prozrazuje: „Chceme hlavně hrát dobrý hokej a umístit se co nejvýš v základní části. Play-off už je o štěstí a o zdraví hráčů a momentální formě. Ale v prvé řadě musíme konsolidovat mužstvo, zapojit mladé hráče.“