V přípravě změří Znojmo síly s mistrem extraligy a pojede i na Tatranský pohár

Aktuální zprávy
ÚT 15. 5. 2018
Kometa, Karlovy Vary, Hradec Králové, Zlín a Zvolen. To je pětice klubů, s nimiž se znojemští hokejisté střetnou v přípravě. K tomu se zúčastní i tradičně kvalitně obsazeného Tatranského poháru, jenž se od roku 1929 koná v Popradu.

Hned na úvod přípravy čeká na znojemské hokejisty tvrdý oříšek v podobě úřadujícího mistra české extraligy. 14. srpna svěřenci trenéra Miroslava Fryčera odcestují do Brna, po dvou letech zde opět poměří síly s Kometou. První domácí zápas je na programu o dva dny později, tedy ve čtvrtek 16. srpna. Do Nevoga arény přijedou Karlovy Vary, kterým se letos podařil návrat do extraligy.

Zajímavost

Se Zvolenem se Orli střetli naposledy 31. srpna 2012, tehdy na Slovensku zvítězili 3:1. I Karlovy Vary budou pro Znojmo poměrně neznámým soupeřem. Poslední vzájemný zápas svedly tyto dva kluby v extraligové sezóně 2008/2009.

I další dvě utkání odehraje Znojmo s extraligovými kluby. Na programu je venkovní utkání s Hradcem Králové, letošním semifinalistou play-off, i domácí zápas proti Zlínu.

Na přelomu měsíců srpen a září se Orli zúčastní Tatranského poháru ve slovenském Popradu. Tradiční turnaj nabízí klání celků z celé Evropy a kvalitní obsazení zajistili organizátoři i letos. Do podhůří Tater zamíří kromě Znojma také Vítkovice, Košice, Poprad, francouzský Gap a ještě jedno mužstvo, které bude oznámeno v nejblizší době.

Znojmo zde odehraje tři zápasy ve třech dnech, přičemž konkrétní jména soupeřů budou ještě upřesněna podle rozlosování poháru.

„Letošní přípravné období začínáme o něco později než obvykle kvůli rekonstrukčním pracem na znojemském zimním stadionu. V prvních dnech tak budeme jezdit na led do Rosic," vysvětluje sportovní manažer Rostislav Dočekal. „Podařilo se nám ale dát dohromady přípravu s extraligovými soupeři, k tomu navíc byl náš záměr vyjet na kvalitně obsazený turnaj do zahraničí. Vybrali jsme Tatranský pohár, kde chceme, aby si díky porci zápasů hlavně naši noví hráči zvykli na zápasové tempo a zátěž, se kterou se budou setkávat v lize," dodává.

Kolotoč přátelských zápasů se zastaví ve čtvrtek 6. září, osm dní před startem Erste Bank Eishockey ligy. To Orli na domácí půdě přivítají Zvolen, dvojnásobného mistra slovenské Tipsport Ligy.

Harmonogram přípravných utkání
úterý 14. 8.HC Kometa Brno – Orli Znojmo18:00