V příští sezóně se diváci dočkají několika změn

Aktuální zprávy
ST 9. 4. 2008
<em>Znojmo</em> - V Hostan aréně se začíná pomalu rozpouštět led, ale management klubu už připravuje novou sezónu. Chystá se podpora prodeje permanentek, jisté změny nastanou pro diváky i při samotném průběhu utkání. Kromě informací o chystaných novinkách si můžete přečíst i o práci ostrahy zimního stadionu při extraligových utkáních.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Prodej permanentek na příští sezónu bude zahájen nejpozději začátkem května. Bude podporován mediální kampaní zde na webu, na bilboardech, v tisku a v rozhlase. Pro majitele permanentek se chystají zajímavé odměny za jejich věrnost. Podrobnosti se dozvíte se spuštěním kampaně, která vypukne současně se zahájením prodeje permanentek.

Ceny vstupenek a permanentek zůstanou nezměněny. Mění se pouze cena permanentky na stání (bez místa), která se zlevňuje z 1 700 Kč na 1 500 Kč, aby došlo k většímu zvýhodnění oproti jednotlivému vstupnému na stání. Loni se poprvé prodávaly vstupenky na sezení na místa, na která si nikdo nekoupil permanentku. Bude to pokračovat i v sezóně příští a prodávat se budou v Hockey shopu na zimním stadionu.

Ceny platné na příští sezónu

Permanentní vstupenky:
2900,- Kč (místa A,B,G1,G2)
2500,- Kč (místa C,D,E,F)
2100,- Kč (místa H)
2000,- Kč (stání s místenkou)
1500,- Kč (stání)

Vstupenky na stání - 70,- Kč
Vstupenky na sezení - 120,- Kč

Zásadní změnou bude, že se divák dostane pouze do sektoru, kam má zakoupenou permanentku nebo vstupenku. Nebude tak možné, aby seděl divák, který má vstupenku na stání. Pokud své místo během utkání opustí, znovu bude muset prokázat, že do sektoru vstupuje právem. Toto opatření bude zavedeno hlavně z důvodu zlepšeného pořádku, bezpečnosti a volného pohybu. Je to běžné na ostatních stadionech. Před každým zápasem bude Hostan aréna uklizena a otřeny sedačky.

O pořádek a bezpečnost v ochozech stadionu se po celou extraligovou éru Znojemských orlů stará bezpečnostní agentura HONOKA SECURITY. Šéf strážců pořádku v Hostan aréně Antonín Staník přiblížil, o co se během zápasu starají.

Jak vypadá práce ochranky na zimáku? Co je vůbec její náplní?
Hlavně se starat o pořádek, aby tam nechodili lidi bez vstupenek, neměli by tam chodit opilí a obtěžovat.

Je možné, že by přes turnikety prošlo více lidí, než se uvádí?
Není to možné. Měli bychom se o tom bavit spíš v průběhu sezóny. Mohli byste se sami přesvědčit. Na jednu permanentku nebo vstupenku pustí turniket pouze jednoho člověka.

Takže se to nedá ošidit?
To určitě ne, je to od výrobce nastavené. Řeknu to na rovinu, on ani není důvod, ani na to nemáme čas. Občas se stane, že přijdou lidi, kteří ani neví, kam se vstupenka strká, takže jim v podstatě pomáháme.

Jak se počítá celkový počet diváků?
Před zápasem se vynuluje počítadlo, navolí se příslušný den v dané sezóně, případně se zablokují karty, které máme nahlášené jako ztracené nebo ukradené. Mimo turnikety chodí lidé s průkazy tělesně postižených s doprovodem, majitelé VIP karet, což jsou třeba manželky nebo rodinní příslušníci hráčů, novináři a hokejová mládež, která je vpouštěna hromadně za doprovodu trenéra a je to bedlivě hlídáno. To dělá dohromady 300 lidí, o které se počet diváků, kteří prošli turnikety, navýší.

Na příští sezónu se chystá organizační změna, kdy budou diváci vpuštěni pouze do sektoru, kam mají koupenou permanentku nebo vstupenku. Zvládnete to?
Je v našich silách reálně to provést a uhlídat, záleží na tom, jak dlouho bude trvat, než si na to lidi zvyknou. Na jiných stadionech nejen hokejových je to úplně normální. Mělo by to tak být.

Míváte nějaké problémy s fanoušky?
Je to podobné jako v celé společnosti. Vidíte, jak se lidi chovají k policii, která hlídá zákon. Ale já konkrétně si stěžovat nemůžu. Již se taky několikrát stalo, že byl pracovník napaden, to pak musíte reagovat rychle a útočníka zpacifikovat a vyvést. Na většinu utkání se přijdou podívat i městští strážníci, při vypjatějších utkáních, jako je třeba play off, přizveme i státní policii. Znojemští fanoušci jsou kamarádští k většině fanoušků hostů, znají se, zdraví se. Samozřejmě se někdy najde nějaký jedinec, který třeba neunese porážku a trochu vyvádí.