V prvním domácím utkání vyzvou Orli Vrchlabí

PO 11. 8. 2008
<em>Znojmo</em> - Po dvou zápasech odehraných na ledě soupeřů se Znojemští orli poprvé představí domácím příznivcům. Do druhého utkání Tipsport Cupu nastoupí proti prvoligovému Vrchlabí, které v loňském roce proklouzlo jako nováček naší druhé nejvyšší soutěže do čtvrtfinále, kde mu vystavil stopku Chomutov. Orli se budou snažit navázat na vítězství z Českých Budějovic a získat další tři body. Úterní pohárový zápas začíná od 17:30 v Hostan aréně.

Pro Orly bude duel s Vrchlabím úvodním domácím soubojem v Tipsport Cupu, druhý je čeká hned za týden proti Plzni. Další pohárové klání proti Slavii sehrají mezi mantinely protivníka.

Hokejisty Vrchlabí čeká druhý rok v první lize a účast v letním poháru je pro ně výbornou přípravou, jelikož v něm změří síly se čtyřmi extraligovými mužstvy. Dva zápasy mají již za sebou a v obou na své soupeře nestačili. Z Plzně odjeli s porážkou 2:5 a doma podlehli vysoko 0:6 Mountfieldu.

Mezi tahouny uplynulé sezóny patřil především útočník Kamil Tvrdek se 36 body za osmnáct branek a stejný počet asistencí, který již na soupisce hostů nefiguruje, a také bek Martin Rýgl se 16 kanadskými body. Pikantní ovšem je, že tento obránce bude v utkání hájit barvy Znojma, kam po minulé sezóně přestoupil. Z hráčů, kteří v týmu zůstali, se bodově nejvíce prosadil slovinský reprezentant Rok Pajič 27 (11+16).

Znojemští vstoupili do letošního Tipsport Cupu výhrou 2:1 nad Mountfieldem. Na úspěchu se brankami podíleli Jiří Dopita a Karel Plášek. Jiřímu Trvajovi tentokrát nekryl záda Kameš, jenž měl volno, ale junior Panec, jehož ovšem znojemská jednička díky dobrému výkonu do branky nepustila.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj – Bičánek, Pláněk, Chvátal, Kotaška, Švrček, Rýgl, Štach, J. Mrázek – Demel, Haman, Plášek, Beroun, Bartek, M. Růžička, Kucharczyk, Meidl, Čachotský, Selinger, Dopita, Erat

HC VRCHLABÍ: Štůrala - Vála, Matějíček, Galvas, Chatrnůch, Bendík, Wagenhoffer, Jaroměřský - Gengel, Pajič, Beck, Horčička, Kříž, Látal, Rod, Gajovský, Zavadský, Rusnák, Hruška, Mikšovský, Korčák