Orli Znojmo Orli Znojmo

V prvním zápase hostí Orli Třinec

V prvním zápase hostí Orli Třinec

Znojmo - Reprízou loňského předkola play off hokejové O2 extraligy začne pro Znojmo jeho jubilejní desátá sezona v nejvyšší soutěži. Diváci dostanou od klubu zdarma plakát, hokejový zápisník a Telfónica O2 dodá 2.200 DVD, která budou před stadionem rozdávat sličné hostesky. Během přestávek si s nimi navíc můžou na označených stanovištích zasoutěžit o hokejové ceny a případně se informovat o zajímavou nabídku Neonových tarifů. V přestávce mezi 2. a 3. třetinou proběhne finále soutěže Hrajeme dál..., kde je hlavní výhrou osobní automobil. Zápas začíná v 17:30.

Znojmo sehrálo v loňské sezóně proti Ocelářům celkem sedm zápasů, z toho tři v předkole play off. Zatímco v základní části se jim proti svému soupeři dařilo střídavě, neboť dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli, v zápasech o postup mezi nejlepší osmičku extraligy naprosto selhali.

Zraněními zdecimovaný kádr trenérů Sýkory a Hynka tehdy podlehl svému soupeři 0:3 na zápasy a skončil v tabulce až na 10. místě, což bylo druhé nejhorší umístění klubu během devíti let jeho působení v nejvyšší hokejové soutěži.

V přípravě sehrál Třinec jedenáct zápasů. Pětkrát odešel z ledu jako vítěz, šestkrát jako poražený. Střelecky se nejvíce dařilo Květoňovi, který vsítil pět branek, a Polanskému a Balejovi, kteří vstřelili shodně kvarteto gólů. V hokejovém TIPSPORT HOKEY Cupu obsadil sedmý tým loňské sezony ve skupině D, kde se střetl mimo jiné i s pozdějším vítězem Kometou Brno, třetí místo.

Slezský tým před sezónou opustila řada hráčů. Odešli Kroupa, Vrba, Barinka, Zeliska, Skořepa, Štefanka, Kolusz, Rangl, Bartoň, Korhoň, Pavelek a Pácal. Naopak do kádru přišli Balej, Polák, Gureň, Kováčik a Lojek, který se stal asi největší letní posilou, neboť předtím hrával v NHL za Floridu Panthers.

Staronový kouč Třince Antonín Stavjaňa může do zápasu počítat se všemi hráči základního kádru. V pořádku už je i útočník Kováčik, který v létě prodělal operaci kolena. Znojemský trenér Rulík musí počítat s absencí dlouhodobě nemocného kapitána Bičánka.

Související články

Reportáž
út 9. 9. 2008

Znojmo si na úvod zastřílelo

Aktuální zprávy
st 10. 9. 2008

Výherce automobilu je znám!

Aktuální zprávy
st 10. 9. 2008

Výborný start do sezony, jásal Haman