V prvním zápase hostí Orli Třinec

PO 8. 9. 2008
<em>Znojmo</em> - Reprízou loňského předkola play off hokejové O<sub>2</sub> extraligy začne pro Znojmo jeho jubilejní desátá sezona v nejvyšší soutěži. Diváci dostanou od klubu zdarma plakát, hokejový zápisník a Telfónica O<sub>2</sub> dodá 2.200 DVD, která budou před stadionem rozdávat sličné hostesky. Během přestávek si s nimi navíc můžou na označených stanovištích zasoutěžit o hokejové ceny a případně se informovat o zajímavou nabídku Neonových tarifů. V přestávce mezi 2. a 3. třetinou proběhne finále soutěže Hrajeme dál..., kde je hlavní výhrou osobní automobil. Zápas začíná v 17:30.

Znojmo sehrálo v loňské sezóně proti Ocelářům celkem sedm zápasů, z toho tři v předkole play off. Zatímco v základní části se jim proti svému soupeři dařilo střídavě, neboť dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli, v zápasech o postup mezi nejlepší osmičku extraligy naprosto selhali.

Zraněními zdecimovaný kádr trenérů Sýkory a Hynka tehdy podlehl svému soupeři 0:3 na zápasy a skončil v tabulce až na 10. místě, což bylo druhé nejhorší umístění klubu během devíti let jeho působení v nejvyšší hokejové soutěži.

V přípravě sehrál Třinec jedenáct zápasů. Pětkrát odešel z ledu jako vítěz, šestkrát jako poražený. Střelecky se nejvíce dařilo Květoňovi, který vsítil pět branek, a Polanskému a Balejovi, kteří vstřelili shodně kvarteto gólů. V hokejovém TIPSPORT HOKEY Cupu obsadil sedmý tým loňské sezony ve skupině D, kde se střetl mimo jiné i s pozdějším vítězem Kometou Brno, třetí místo.

Slezský tým před sezónou opustila řada hráčů. Odešli Kroupa, Vrba, Barinka, Zeliska, Skořepa, Štefanka, Kolusz, Rangl, Bartoň, Korhoň, Pavelek a Pácal. Naopak do kádru přišli Balej, Polák, Gureň, Kováčik a Lojek, který se stal asi největší letní posilou, neboť předtím hrával v NHL za Floridu Panthers.

Staronový kouč Třince Antonín Stavjaňa může do zápasu počítat se všemi hráči základního kádru. V pořádku už je i útočník Kováčik, který v létě prodělal operaci kolena. Znojemský trenér Rulík musí počítat s absencí dlouhodobě nemocného kapitána Bičánka.