V úterý na Olomouc, ve čtvrtek na Jihlavu

PO 13. 8. 2012
<em>Znojmo</em> - Svěřence Martina Stloukala čekají v následujícím týdnu dva domácí přípravné zápasy, které jsou zařazeny do Regionálního poháru. V úterý zavítá na jih Moravy silná Olomouc a o dva dny později k derby Jihlava. Orli zatím ještě neprohráli, nejprve porazili Třebíč a následně rozdílem třídy i Písek. Jak se jim povede tentokrát? Buďte u toho! Začátek obou duelů je naplánován na 17:30.

Představení Olomouce

Olomouc přes léto příliš velké změny ve svém kádru nedělala. Rozloučila se však s oběma gólmany, nyní se mezi tyčemi střídá duo mladíků Jan Lukáš – Tomáš Halász. Konec hráčské kariéry navíc oznámil zkušený sedmatřicetiletý obránce Jan Mikel. Na soupisce nenajdeme ani jména jako jsou Patrik Vrána či Michal Pšurný.

⇒  Znojmo se střetlo s Olomoucí naposledy v lednu 2011, vyhrálo v prodloužení

Do klubu naopak zavítala mladá krev. Dva gólmany jsme již zmínili, kromě toho by měl fanoušky bavit i útočník Ondřej Švaňhal, jenž většinu loňské sezóny odehrál za Havlíčkův Brod, ovšem několik startů si připsal i za Kometu v extraligovém play-off. Dalšími novými jmény jsou útočník Richard Diviš z Chomutova či slovenský zadák Tomáš Houdek. Nadále může trenér Petr Fiala počítat se službami Jiřího Dopity.

Mora odehrála v přípravě zatím čtyři přípravné zápasy a ani jednou neprohrála. Na začátku srpna si připsala skalp extraligových Vítkovic a o den později remizovala se slovenskou Sklací. Následovaly zápasy proti prvoligovým celkům (Písek, Hradec Králové), se kterými si Olomoučtí také hravě poradili.

Sestava z posledního utkání

HC Olomouc: Lukáš – Nedbálek, Cartelli, Bartoň (C), Ondrušek, Schejbal, Staněk, Škůrek – Selingr, Diviš, Kucharczyk – Pekr, Řehák, Vodný – Rác, Číp, Švaňhal – Meidl, Šťastný, Lehečka.

Představení Jihlavy

Naposledy se potkali Orli s Duklou před rokem, vyhráli po nájezdech

To čtvrtečnímu soupeři se v přípravě zatím příliš nedaří. Na úvod prohrál s reprezentačním výběrem Francie U23, poté remizoval s Královskými lvy Hradec Králové a naposledy podlehl těsným výsledkem Třebíči. V úterý jej čeká domácí zápas proti Písku.

Kádr vedený trenérem Petrem Vlkem opustilo přes léto několik jmen. Jsou jimi například Martin Drtina, Rostislav Malena, Aleš Padělek nebo Dominik Halmoši. Novou jedničkou v brance bude pravděpodobně Filip Novotný, který do Dukly přišel na hostování ze Sparty. Dobře známé jméno pro znojemské fanoušky je Tomáš Kolafa, ten posílí jihlavskou obranu. V útočných řadách uvidíme Romana Maliníka či Martina Filipa.

Posily hledal klub i v rakouské EBEL. Ze Salzburgu přichází duo slovinských obránců Miha Štebih a Matric Podlipnik.

Sestava z posledního utkání

HC Dukla Jihlava: Novotný - Jícha, Dobrovolný, Kaláb, Jaroš, Tobola, Zadražil, Podlipnik, Kolda - Polcar, Maliník, Hodek - Prokš, Kadlec, Malec - Pekárek, Mikeš, Zídek - Matějka, Pometlo, Pěška.

Z kádru Orlů

Orli ze Znojma mají za sebou dva letní zápasy. Na domácím ledě porazili po samostatných nájezdech Třebíč a o dva dny později si vyšlápli také na Písek. Co však není tak lichotivé jako tyto výsledky, jsou zdravotní problémy hráčů. Do zápasů pravděpodobně nezasáhne Fin Kim Strömberg, jenž má po čtvrtečním duelu problémy s ramenem. Vyšetření však dopadla poměrně dobře a hráč by mohl být do týdne připraven na plnou zátěž.

Hůře je na tom koleno Kanaďana Paula Crowdera. Toho ještě vyšetření čekají. V lepším případě by Crowder stihl začátek EBEL. V tom horším by byla nutná operace a jeho absence by se tak protáhla nejméně na dva měsíce. Otazníky visí také nad starty Ondřeje Fialy, Antonína Bořuty a Jana Šedy.

Sestava z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Landsman - Pláněk, Wharton, Štach, Henry, Sova, Stehlík, Zábojník, Lattner, Havlík, Crowder, Strömberg, Komínek, Pucher, Uram, Jarůšek, Beroun, Beránek, Bartoš, Jankovič.