VIDEO: Asi mě to bude stát něco do kasičky, usmívá se zaskakující kapitán

Rozhovory
NE 9. 8. 2015
Zápas v Litvínově i v Ingolstadtu odehrál Jan Lattner s kapitánským céčkem na hrudi. Zaskakoval za Jiřího Berouna, jenž na víkendový trip s týmem neodcestoval.

"Dověděl jsem se to až v Litvínově, že si mám dát céčko. Je ale úplně jedno, kdo ho na sobě má. My hrajeme za toho Orla, co máme vepředu, a to je hlavní," říká pětadvacetiletý znojemský odchovanec v rozhovoru. "Nebylo to v ničem jiné. Bude mě to stát ale asi něco do kasy. To je jediné, co pocítím," směje se.

Znojemští hokejisté mají za sebou první dva z devíti přípravných zápasů na novou sezónu. V pátek porazili českého mistra, a to ještě na začátku pětatřicáté minuty prohrávali 0:2. "Bylo to takové rozehrávání, ale ukázali jsme, že to umíme hrát."

O den později pak porazili svěřenci trenéra Jiřího Režnara stejném poměrem 3:2 i německého vicemistra z Ingolstadtu. "Ze začátku na nás vlétli, mohli jsme o dost branek prohrávat. Ingolstadt byl o něco lepší, ale vyhráli jsme. Určitě to potěší," přiznává Lattner.

"Ingolstadt má v týmu hodně Kanaďanů, takže hráli agresivněji. Dohrávali souboje. Měli jsme s tím trochu problémy. Nestíhali jsme a byli jsme z toho zbytečně vylučovaní," zdůvodňuje počet obdržených trestů.

Orli si nyní chvíli odpočinou, v pondělí se vrátí do tréninkového rytmu a ve čtvrtek odcestují na turnaj do švýcarského Sursee.