VIDEO: Hledal jsem nejkratší cestu k bráně, popsal své famózní sólo Jan Müller

Rozhovory
PO 16. 12. 2013
Zvládnout přechod ze čtvrtého útoku k první obranné dvojici? Pro univerzála Jana Müllera žádný problém! A co víc, svůj pobyt v úvodní pětce okořenil úchvatným sólovým únikem, po němž i trenér Jiří Režnar uznale pronesl: „Něco podobného by nedal ani Charlamov.“

Jak byste zhodnotil výhru v Salzburgu?
Čekali jsme, že na nás ze začátku vlítnou. Což se také stalo. Postupem třetiny jsme s nimi srovnali krok a byli i lepší. Další jejich velký atak přišel na startu třetí třetiny, kdy jsme také dvakrát inkasovali. Důležité bylo, že jsme ihned našli odpověď, a zase odskočili. Pak už to bylo o našem štěstí. Ke konci utkání měli hodně šancí, ale žádnou už nedokázali proměnit. Pro nás cenné dva body.

Na hřišti lídra soutěže jste vstřelili šest branek, čemu to přičíst?
Trenér nám před zápasem říkal, abychom se hodně tlačili před bránu, stříleli přes obránce. Nešmudlali to někde po rozích. To jsme dnes, myslím, plnili. Proto padlo tolik gólů.

Nelze nezmínit vaše úžasné sólo, díky kterému padl čtvrtý gól. Jak k němu došlo?
Ríša Jarůšek mi přenechal puk u nás v pásmu, měl jsem rychlost, takže jsem se snažil objet jejich prvního hráče. To se podařilo, a potom už jsem viděl jen bránu, tak jsem se snažil dojet k ní tou nejkratší možnou cestou kolem dalších dvou hráčů. Chtěl jsem zakončit bekhendovým blafákem, ale gólman se roztáhl na brankové čáře. Pak jsem skončil na mantinelu, ani nevím jak. Blaťák (Zdeněk Blatný) potom puk dorazil do sítě.

Na sestřih utkání včetně sóla Jana Müllera se podívejte zde:

V letošní sezoně cestujete sestavou, jak se přihodilo, že jste se dnes ocitl v první obranné dvojici?
Do první obrany jsem se dostal ze čtvrtého útoku, což je samo o sobě…zvláštní (smích). Luboš Štach je nemocný, tak mě trenér poslal na jeho místo k Thomasovi.

Kde se teď cítíte lépe, v obraně nebo v útoku?
Myslím, že v tuto chvíli vede obrana. Už jsem se tam zabydlel… (do rozhovoru přichází trenér Režnar) …záleží na trenérovi, kam mě postaví. Tam budu hrát rád.

V zádech jste měli obrovskou podporu téměř stovky svých příznivců…
Dorazilo hodně znojemských fanoušků. Ani jsme nečekali, že jich bude tolik. Opravdu byli po celý zápas slyšet.