Václav Baďouček chválí: Hráči splnili své role beze zbytku!

Aktuální zprávy
SO 4. 10. 2008
<em>Znojmo</em> - Jako noc a den se lišily poslední dva domácí zápasy Orlů. Zatímco v tom prvním dokázali prošustrovat excelentní tříbrankový náskok, tentokrát si zisk bodů pohlídali. Koncentrovaným výkonem a téměř precizní obranou dokázali přehrát aktuálně druhý tým tabulky a po zásluze se společně s ochozy Hostan arény radovali z plného bodového zisku.

Lasselsberger má jeden z nejlepších útoků v extralize a hlavně jim vděčí za to, že se doposud vyhřívají na výsluní tabulky. Tohoto nebezpečí si byli znojemští trenéři vědomi, a proto na tuto nejúdernější formaci nasadili speciální komando. Václav Baďouček po zápase přiznal, že byli na soupeře připraveni: „Na Martina Straku jsme nasadili osobní obranu, Tomáše Čachotského.“ A ten svoji roli plnil bezezbytku. Vypadalo to, jakoby Straka po ledě celou dobu tahal baťoh s číslem 90.

Další nebezpečnou zbraní plzeňského týmu jsou přesilovky. I na ty byli Orli připraveni. „Věděli jsme, že se musíme vyvarovat zbytečných vyloučení, protože plzeňská první přesilovková formace je excelentní. Mužstvo to dodrželo, oslabení bylo minimum,“ pochvaloval si Baďouček.

Trenéra Plzně Milana Razíma to nepřekvapilo: „My s tím počítáme, že soupeři ví o naší síle. Domácí hráli disciplinovaně a nedali nám možnost využít naši nejsilnější zbraň. Počítáme s tím, že soupeři se budou na naši první lajnu více zaměřovat. Očekáváme proto od zbylých formací, že se na výsledku budou více podílet.“

Kapitán znojemského týmu Radim Bičánek se stoickým klidem komentoval výhru: „No, jsme rádi, že se to dneska povedlo. Byla to lepší výhra, než kdyby byla nějaká jasná. Vyhráli jsme nad týmem, který byl momentálně druhý v tabulce a doufám, že nás to povzbudí do dalšího boje v pondělí v Liberci.“ Podobně se vyjádřil i k marodce stěžejních hráčů Znojma: „Je to součást hokeje, každý tým se s tím potýká. Nám se teď prostě stalo, že vypadl Dopita a Svoboda, snad budou brzy zpět. Dnes jsme ale bojovali a vydřeli jsme to.“

Neopomenul také připomenout roli svého spoluhráče Čachotského, který měl lví podíl na snížení údernosti soupeře. „Byli jsme na to upozornění, že je to jejich nejlepší lajna, dávali jsme si pozor hlavně na Martina Straku. Čachota to výborně odbránil.“ Stejně jako trenéry, i jemu vadí zbytečné kiksy, kterých se v důležitých fázích zápasů dopouští. „Pořád děláme takové chyby, které by se neměly stávat. Stalo se, ale potom jsme to udrželi na konci, takže je to o to cennější,“ dodává s uspokojením Bičánek.

Asi nejlépe se po zápase cítil Tomáš Demel, který vstřelil konečně svůj první extraligový gól. A radoval se z něj jak malý kluk! Taky to bez obalu přiznal: „My máme potíže se vstřelením branky a já jsem už vlastně od začátku čekal na gól, takže radost byla obrovská.“ Současně přiznal, že na mančaftu bylo znát nelichotivé postavení v tabulce: „Byl tam trošku psychický stres. Všichni jsme moc chtěli, všichni se v těch zápasech snažíme, ale někdy děláme chyby. Důležité je, že jsme dnes vyhráli. Jsme všichni rádi, že to dobře dopadlo.“

Na závěr, jen pro zajímavost, nebo pro milovníky historie, malá připomínka.Téměř před dvěma lety (přesně 29.10.2006) se na znojemském zimáku radoval podobně. Tehdy ovšem hrál za Vsetín, který už se potácel v obrovské krizi a byl to právě Tomáš Demel, který jako jediný dokázal v zápase skórovat. Nejeden fanoušek si vzpomene na zklamání, které svojí dorážkou tehdy způsobil. Pro připomenutí...