Václav Meidl: Budu na sobě makat

Portréty
ST 11. 7. 2007
Z n o j m o - Dalším hráčem, který se objevil v průběhu minulé sezóny ve Znojmě a prosadil se do kádru je <b>Václav Meidl</b>. Poslední čtyři roky strávil v zámoří, kde se snažil vstřebat místní styl hokeje a osvojit si tvrdší způsob boje. Věří, že mu to pomůže k získání stálého místa v dresu Orlů.

Václav Meidl je odchovancem prostějovského hokeje. Bruslit začal ve třech letech, od pěti hrál za přípravku v Prostějově. Současně zkoušel i fotbal, ale později se rozhodl věnovat se jen hokeji. V rodném městě vydržel až do patnácti, pak odešel do Zlína hrát dorosteneckou extraligu. Už ale v průběhu sezóny přestoupil do Třince, v dalším roce do Havířova. Zde oblékal extraligový dres dorostu, juniorů a v pěti zápasech i mužů. Svoji dospělou extraligovou premiéru si odbyl v zápase proti Znojmu v sezóně 2002/2003.

V sedmnácti odjel po dohodě s agentem do zámoří, kde působil až do svého příchodu do Znojma. „Říkal mi, že by mi to mohlo prospět, tak jsem to šel zkusit. První sezóna mi vyšla docela dobře, ty další dvě už tak dobré nebyly,“ vzpomíná na své působení v Americe Meidl. „Kromě znalosti jazyka mi to hlavně pomohlo změnit styl hokeje. Hraje se tam daleko víc fyzicky, víc do těla, naučil jsem se nebát se.“

V průběhu poslední zámořské sezóny očekával kontrakt z NHL, jelikož ale nepřišel, rozhodl se vrátit. Ve Znojmě se objevil začátkem listopadu 2006 na zkoušku. Svými výkony trenéry přesvědčil a dostal smlouvu do konce sezóny. V současné době má podepsanou smlouvu ještě na další rok. Do Znojma přišel s jediným cílem: „Makat na sobě, prosadit se do základního kádru.“

Prošel všemi reprezentačními mládežnickými výběry, zúčastnil se mistrovství světa osmnáctek a dvacítek. V roce 2004 byl ve 3. kole draftován Nashville Predators jako 81. celkově, což zatím považuje za svůj největší hokejový úspěch.

Václav pochází ze sportovní rodiny. Bratr Radek hraje taky hokej, v současné době to rovněž zkouší v Americe. Matka hrála volejbal, v juniorském věku i reprezentovala. „Táta hrál fotbal, ale spíš studoval.“ Sportovní nadání Vašek podědil, se studiem už to bylo horší, hlavně díky hokeji: „Prošel jsem toho hodně. Začal jsem gympl, pak následovala obchodka a dopracoval jsem se až k výučnímu listu malíř – natěrač,“ přibližuje své vzdělání. Pokud mu zbude čas na záliby, věnuje se přítelkyni a sportu. „Zahraju si tenis, fotbal, rád se na to podívám i v televizi.“