Václavu Benákovi se ve Znojmě líbí

Rozhovory
PÁ 16. 11. 2001
Jednou z nových tváří mezi Znojemskými Orly je <b>Václav Benák</b> - obránce, který do Znojma přišel z hostování v Písku. Zatím se zabydlel ve třetí obranné dvojici vedle Jiřího Heše.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Ve své dosavadní hokejové kariéře jste prošel několika hokejovými kluby. Kde se Vám nejvíce líbilo?
Asi na jihu Čech, v Českých Budějovicích a v Písku, bylo tam opravdu pěkně.

Mohl byste porovnat kluby, kterými jste prošel?
Jednoznačně nejlepší je Sparta po všech stránkách, pak Plzeň a nejhorší to bylo v Českých Budějovicích. Znojmo zatím srovnávat nemůžu, jsem tady teprve chvíli.

A líbí se Vám ve Znojmě?
Líbí, jsem tu spokojen. Je to velmi krásné město a kluci v týmu jsou dobří, je tu skvěla parta.

Jak jste vlastně přijal zprávu o stěhování z Písku do Znojma?
Byl jsem hodně překvapený a navíc jsem se to místo od plzeňského manažera dozvěděl od pana Dočekala tady ze Znojma. Ale byl jsem rád, byl jsem mile překvapený.

Předloni v Českých Budějovicích a letos v Plzni jste se nevešel do základního kádru mužstva. Nebojíte se, že se to stane i tady ve Znojmě?
Snad ne. Strach samozřejmě mám, ale budu se snažit a dělat vše proto, aby se to nestalo.

Jak je to s dojížděním?
O dojíždění nemůže být ani řeč, jsem ze Sokolova. Domů se dostanu tak na Vánoce, vlastně jen když bude delší volno. Tady bydlím v bytě, který jsem dostal od klubu.

Jaké jsou Vaše cíle pro letošní sezónu?
Uspět, aby se týmu dařilo.