Vánoční trojboj otevře utkání proti Dornbirnu

ČT 19. 12. 2013
Poslední adventní víkend bude pro znojemské diváky nabitý. Orly čekají dva zápasy ve dvou dnech, ten první v pátek od 18:30 proti Dornbirnu. Získá Znojmo potřebné body v boji o play-off?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Po pomalejším startu sezóny se Luciano Aquino dostává do skvělé formy a je s 16 góly a 23 asistencemi nejproduktivnějším hráčem Buldoků.

Buldoci z Dornbirnu zažívají úspěšné období. Dokázali vydolovat body z těžkých zápasů proti Vídni, Villachu i Bolzanu, předtím vyhráli také v Klagenfurtu. Tým vedený kanadským koučem Davem MacQueenem tak stáhl ztrátu na celky před sebou a začíná dotírat na Fehérvár i krizí zmítaný Klagenfurt. "Jedeme teď do Znojma a následně do Maďarska a v těchto zápasech jednoduše musíme bodovat," věří si Luciano Aquino, neproduktivnější hráč hostů.

Znojmo po těžké sérii tří venkovních duelů naopak stráví Vánoce na domácím ledě. Po střetnutí s Dornbirnem přijedou tabulkově těžší soupeři z Bolzana a Linze, bodovat se ale Orli musí snažit v každém utkání. "Na Dornbirn si musíme dát pozor, hrají teď v dobré formě. Chceme skončit po základní části mezi první šestkou, a tak doma potřebujeme body," ví útočník Zdeněk Blatný. Znojmu budou stále chybět zranění hráči, kteří nemohli nastoupit v předchozích duelech.

Fanoušci se kromě speciální akce s polovičním vstupným (více info zde) mohou těšit znovu i na stream Playo.tv v plné kvalitě, s více kamerami a komentářem. Poprvé navíc zprostředkovaný novým HD přenosovým vozem!

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
9 8 0 1 0 44:17

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbiner Eishockey Club
pozice v tabulce 6. 10.
body 42 31
aktuální forma Linz – Znojmo 3:1
Salzburg – Znojmo 4:6
Lublaň – Znojmo 3:2sn
Bolzano – Dornbirn 3:4sn
Dornbirn – Vídeň 2:3p
Dornbirn – Villach 4:3p
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 37 bodů (11 + 26) Luciano Aquino, 39 bodů (16 + 23)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 21 bodů (5 + 16) Jonathan D´Aversa, 23 bodů (5 + 18)
brankář Sasu Hovi (91,1%) Adam Dennis (90,1%)
využití přesilovek 23,33 % 23,48 %
úspěšnost oslabení 82,35 % 77,70 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#33 Gergely Kincses, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:#60 Martin Smeibidlo, #55 Daniel Sooß

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Müller, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac – Procházka, Blatný, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš, Finsterle.
Dennis – D´Aversa, Magnan, Lembacher, Plante, Montgomery, Oraze – Aquino, Sonne, Mink – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Petrik, Jarrett, Mairitsch – Putnik, Feichtner, Häußle.