Orli Znojmo Orli Znojmo

Vánoční trojboj otevře utkání proti Dornbirnu

Vánoční trojboj otevře utkání proti Dornbirnu

Poslední adventní víkend bude pro znojemské diváky nabitý. Orly čekají dva zápasy ve dvou dnech, ten první v pátek od 18:30 proti Dornbirnu. Získá Znojmo potřebné body v boji o play-off?
» Hvězda soupeře
Po pomalejším startu sezóny se Luciano Aquino dostává do skvělé formy a je s 16 góly a 23 asistencemi nejproduktivnějším hráčem Buldoků.

Buldoci z Dornbirnu zažívají úspěšné období. Dokázali vydolovat body z těžkých zápasů proti Vídni, Villachu i Bolzanu, předtím vyhráli také v Klagenfurtu. Tým vedený kanadským koučem Davem MacQueenem tak stáhl ztrátu na celky před sebou a začíná dotírat na Fehérvár i krizí zmítaný Klagenfurt. "Jedeme teď do Znojma a následně do Maďarska a v těchto zápasech jednoduše musíme bodovat," věří si Luciano Aquino, neproduktivnější hráč hostů.

Znojmo po těžké sérii tří venkovních duelů naopak stráví Vánoce na domácím ledě. Po střetnutí s Dornbirnem přijedou tabulkově těžší soupeři z Bolzana a Linze, bodovat se ale Orli musí snažit v každém utkání. "Na Dornbirn si musíme dát pozor, hrají teď v dobré formě. Chceme skončit po základní části mezi první šestkou, a tak doma potřebujeme body," ví útočník Zdeněk Blatný. Znojmu budou stále chybět zranění hráči, kteří nemohli nastoupit v předchozích duelech.

Fanoušci se kromě speciální akce s polovičním vstupným (více info zde) mohou těšit znovu i na stream Playo.tv v plné kvalitě, s více kamerami a komentářem. Poprvé navíc zprostředkovaný novým HD přenosovým vozem!

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
9 8 0 1 0 44:17

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbiner Eishockey Club
pozice v tabulce 6. 10.
body 42 31
aktuální forma Linz – Znojmo 3:1
Salzburg – Znojmo 4:6
Lublaň – Znojmo 3:2sn
Bolzano – Dornbirn 3:4sn
Dornbirn – Vídeň 2:3p
Dornbirn – Villach 4:3p
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 37 bodů (11 + 26) Luciano Aquino, 39 bodů (16 + 23)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 21 bodů (5 + 16) Jonathan D´Aversa, 23 bodů (5 + 18)
brankář Sasu Hovi (91,1%) Adam Dennis (90,1%)
využití přesilovek 23,33 % 23,48 %
úspěšnost oslabení 82,35 % 77,70 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#33 Gergely Kincses, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:#60 Martin Smeibidlo, #55 Daniel Sooß

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Müller, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac – Procházka, Blatný, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš, Finsterle.
Dennis – D´Aversa, Magnan, Lembacher, Plante, Montgomery, Oraze – Aquino, Sonne, Mink – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Petrik, Jarrett, Mairitsch – Putnik, Feichtner, Häußle.

Související články

Reportáž
pá 20. 12. 2013

Neporazitelnost proti Dornbirnu skončila

Sestřihy
so 21. 12. 2013

VIDEO: Znojmo - Dornbirn 2:6