Ve Znojmě jsem spokojený, pochvaluje si vydařené období Barus

Aktuální zprávy
ÚT 22. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Začátek aktuální sezóny prožíval Miroslav Barus na severu Moravy, ambicioznímu nováčkovi první ligy ze Šumperka měl coby kapitán a vůdčí osobnost pomoci v těžkém úkolu záchrany soutěže. Po pár kolech se ale vedení Draků rozhodlo zkušeného centra zbavit a Barus proto hledal nové angažmá. Našel jej záhy ve Znojmě, klubu, se kterým ho v minulosti hokejová kariéra už jednou spojila. V něm nyní prožívá povedené období a jednou brankou pomohl k cennému vítězství nad Olomoucí.

Barus se přestupem na jih Moravy vrátil na místa, kde před několika lety válčil v dresu s orlem na hrudi ještě v nejvyšší soutěži. Do nového mužstva zapadl bez problémů, původně začal ve druhém útoku, postupně se především vinou dlouhodobých zranění klíčových hráčů dostal až na pozici prvního centra.

foto
⇒  Miroslav Barus sbírá na pozici středního útočníka první formace pravidelně body

Neznamená to však, že by Barusovy výkony nebyly pro elitní útok dost dobré, jeho bilance 14 kanadských bodů v 15 utkáních mluví za vše. Do této sbírky přidal v pondělí před vánočními svátky osmý gól, kterým otevřel skóre dramatického souboje Znojma s Olomoucí.

Nebyla to učebnicová trefa, po minutě a půl nevydařené přesilovky Barus z otočky napřáhl blízko modré čáry a střelou po ledě nachytal brankáře Žigárdyho u bližší tyče. „Chtěl jsem jen střílet na branku, padlo to tam se štěstím,“ popsal skromně svůj gólový příspěvek. „Přesilovky samozřejmě trénujeme. Někdy to vyjde, někdy ne. To je hokej.“

Po dvaceti minutách bylo skóre utkání vyrovnané 1:1, více střeleckých příležitostí si ale vytvořili hráči Olomouce. Dalo se tedy očekávat, že v domácí kabině nebude panovat úplná spokojenost. „Říkali jsme si, že musíme být aktivnější a šance díky tomu přijdou. Olomouc byla v první třetině důraznější, v tom jsme se jí chtěli vyrovnat a předčít ji,“ řekl Barus.

Tento cíl se splnit podařilo, Znojmo porazilo Hanáky i potřetí v sezóně, což je v jeho podání unikátní bilance. „Neřešíme, jestli to bylo potřetí, po těch pěti porážkách se teď snažíme jít zápas od zápasu a chceme vyhrávat,“ vysvětluje hráč, po jehož boku nyní v první útočné formaci nastupují mladíci Havlík a Vyletelka. „Přesně takhle by to mělo být, že k někomu staršímu přijdou mladší hráči. Někdy to funguje dobře, někdy hůř, ale jsou to mladí kluci, musí se to naučit. Občas to chce trochu trpělivosti.“

Barus si tak stejně jako jeho spoluhráči po čtyřech vítězstvích může užívat klidné Vánoce s bodovým odstupem na nejbližší pronásledovatele z druhé poloviny tabulky. „Ve Znojmě jsem spokojený, prostředí tady znám. Už bych se nechtěl pouštět do nějakého hodnocení začátku sezóny, napsáno o tom bylo dost. Jsem rád, že jsem tady,“ uzravřel a prozradil, že nadcházející svátky stráví jako každý rok se všemi tradicemi, které k tomu patří.