Ve Znojmě se po roce a půl představí České Budějovice

ST 11. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - Po dvou odehraných venkovních zápasech na ledě extraligových soupeřů se Orli vracejí zpět do královského města, aby přivítali dalšího soka z nejvyšší soutěže. Českobudějovický Mountfield má na svém kontě stejný počet zvládnutých přípravných duelů jako domácí, ovšem na Spartu, kterou Znojmo v pondělí porazilo, nestačil a podlehl jí. Orli se můžou pochlubit i poměrně vysokou návštěvností přípravných klání, na která chodí bezmála tisícovka diváků. Přidejte se k nim i vy a přijďte ve čtvrtek v 17:30 do Hostan arény.

Představení soupeře

Mistr nejvyšší hokejové soutěže z ročníku 1950/1951, České Budějovice, patří již několik sezón mezi nepostradatelné celky extraligy. Minulý ročník se ovšem Jihočechům příliš nevydařil. Do předkola play off se Budějovice probojovaly až z devátého místa se ztrátou dvanácti bodů na přímý postup. Ani ve vyřazovacích bojích se jim nevedlo lépe a po debaklu 1:9 s Libercem v pátém rozhodujícím duelu zakončily sezónu.

Hráčský kádr

⇒  Orli odehráli proti Budějovicím svůj poslední domácí extraligový zápas

To donutilo klub i trenéra Františka Výborného sáhnout k razantní obměně kádru. Tým tak opustil například Petr Gřegořek, Stanislav Hudec, Tomáš Micka, Jindřich Kotrla, Tomáš Vak a další jména. Opačným směrem putovali bratři Pšurní, kteří jsou znojemským fanouškům jistě povědomí z prvoligového Ústí, kde minulou sezónu působili. Dále mužstvo posílili Rostislav Martynek, Jakub Langhammer, Pavel Kašpařík či René Vydarený.

Nepříjemnou zprávou pro fanoušky Moutfieldu bylo jistě ukončení kariéry gólmana Romana Turka, jenž má za sebou bohaté zkušenosti jak z NHL, tak i z národního týmu. Místo mezi tyčemi uvolnil po pěti letech mladému Jakubu Kováři.

V týmu působí i dva obránci, kteří nesli kdysi na prsou znojemského orla. Jsou jimi Ivo Kotaška a Jan Snopek.

Přípravné zápasy soupeře

⇒  Znojmo - Budějovice (2009)

Budějovice roztočily kolotoč přípravných zápasů ve stejný den, jako hráči Znojma vkročili na led, tedy v pondělí 29. července. Jihočeši zaškolili prvoligového nováčka z Písku a po brankách Sedláka, Snopka a Kuchejdy zvítězili 3:1. V dalších dnech se utkali dvakrát s Plzní. Jako vítězové vzešli však jen z domácího duelu. Ten venkovní prohráli poměrem 1:3.

Do Tipsport Hockey Cupu vstoupil Mountfield na ledě Sparty Prahy. Hosté sice dorovnali jednobrankovou ztrátu, ale po dvou slepených gólech v jediné minutě třetí třetině odešli do kabin jako poražení. V úterý se představila jihočeským fanouškům Třebíč, která si odvezla porážku 3:6.

Z kabiny Orlů

Orli doposud odehráli v rámci přípravy pět zápasů a ve všech čtyřech pohárových uspěli na sto procent. Co se týče Tipsport Cupu, tak Znojmo porazilo v pondělí Spartu výsledkem 2:1. Obě dvě trefy hostů zaznamenal trenčínský rodák Tomáš Vyletelka.

Znojemští fanoušci netrpělivě očekávají definitivní rozhodnutí trenérů ohledně kostry kádru, která bude od 18. září hrát první ligu. To by mělo padnout již v nejbližších dnech, a proto bude překvapením, kdo ve čtvrtek 12. srpna obleče znojemský dres a ponechá si jej minimálně do konce aktuálního ročníku.

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Štach, Rangl, Pláněk, Kolafa, Kania, Šindelář, Lattner, Vyletelka, Haman, Hrňa, Kubica, Říha, Jarůšek, Beroun, Česnek, Videlka, Vrba.

HC MOUNTFIELD: Kovář (41. Hrubec) - Snopek, Šulc, Havran, Jank, Novák, Vydarený, Klement - Kuchejda, Mikeska, Šimánek, Pšurný R, Langhammer, Pšurný M, Burián, Kašpařík, Heřman, Ježek, Červený, Rousek.

Tabulka THC - skupina A

1.  HC Sparta Praha          3  2  0  0  0  1  10:8  6b.
2.  HC Mountfield            2  1  0  0  0  1   8:6  3b.
3.  Orli Znojmo              1  1  0  0  0  0   2:1  3b.
4.  HC Eaton Pardubice       1  0  0  0  0  1   4:6  0b.
5.  SK Horácká Slavia Třebíč 1  0  0  0  0  1   3:6  0b.