Ve druhém kole Regionálního poháru se na znojemském ledě představí Tábor

PO 2. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - I přes horké srpnové dny začíná příprava znojemských hokejistů nabírat na obrátkách. Po čtvrteční výhře nad havlíčkobrodskými Rebely se Orli opět představí před domácími fanoušky. V rámci Regionálního poháru přivítají na svém ledě tým z jihočeského Tábora. Zápas startuje v úterý 3. srpna v již tradičním čase 17:30.

O soupeři

Jako loňský nováček prvoligové soutěže si táborští hokejisté vedli poměrně solidně. Po základní části jim v tabulce patřilo 9. místo. V předkole play-off odehráli pětizápasovou bitvu s Kadaní, kterou sice prohráli, přesto se však Táboru podařilo obhájit celkovou 9. pozici. Jedinou kaňkou, jež zlobí táborské fanoušky, je prozatím nedořešené financování nadcházející sezóny. Rozhodnutí v této záležitosti by mělo padnout během několika následujících dní.

I přes jisté finanční problémy se Táboru podařilo udržet většinu svých opor. Nadále se také může spoléhat na spolupráci s extraligovými Českými Budějovicemi. Role hlavního trenéra se ujal zkušený Vladimír Kýhos. Nejcitlivějším místem táborského mužstva je post brankáře. V minulé sezóně se na této pozici vystřídal Josef Kučera, Jakub Kovář, Jakub Čech či Tomáš Klestil.

V obranných řadách se mohou táborští příznivci nadále spoléhat na svého nejproduktivnějšího obránce Jana Kudrnu, dále pak na Jozefa Lukáče, Kamila Černého či Petra Zíba. Citelným oslabením klubu může být návrat Iva Kotašky zpět do Českých Budějovic.

Ofenzivní jádro týmu budou tvořit Zdeněk Šperger, Martin Štrba, Jaroslav Kocar, David Nedorost, Milan Kostourek či Ivan Padělek. Nejproduktivnějším útočníkem minulé sezóny byl již zmiňovaný Zdeněk Šperger.

Z orlí kabiny

Znojemský tým může být po čtvrteční výhře spokojený. I přes absenci některých opor sehrálo mužstvo trenéra Soudka skvělý zápas a soupeři nedalo šanci. Karel Soudek bude i nadále zkoušet nové hráče.