Věděl jsem, že EBEL bude o bruslení, ale až takhle? žasl útočník Hlava

Rozhovory
SO 29. 9. 2018
Pro čtyřiadvacetiletého útočníka Nicolase Hlavu je angažmá u Orlů novou výzvou. Doposud totiž působil jen v Chomutově a na jeho farmě v Kadani. Na změnu herního systému si však poměrně rychle zvyká. Jak hodnotí návrat před znojemské publikum?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Tým se vrátil před domácí publikum po téměř půl roce. Jak zápas proti Záhřebu hodnotíte?
Hodně špatně. Sice jsme začali docela dobře a hráli jsme to, co jsme si řekli, ale ve druhé třetině jsme přestali hrát. Nesmyslně jsme propadali, soupeř pak unikal do protiútoků. Musíme se soustředit na obranu a nechodit za každou cenu dopředu. Oni pak mají nespočet přečíslení, z čehož padají gól.

Trenér říkal, že to byl váš nejhorší zápas včetně přípravy. Mohla tam svoji roli sehrát nervozita z návratu na domácí kluziště?
Asi ano, ale my se na to nemůžeme vymlouvat. Je to zápas jako každý jiný. Nám se to dnes bohužel nepovedlo. Je to za námi a musíme se soustředit na další práci, další zápasy.

Záhřeb by navíc měl patřit mezi ty slabší soupeře. Do zápasu s vámi měl na kontě jediný bod...
Ano, ale na to, jak je soupeř slabý nebo silný, se nemůžeme dívat. Pokud chceme do play-off, tak musíme porazit každého.

Ve třetí třetině jste jel sám na brankáře a mohl jste s výsledkem ještě něco udělat. Jak se ta akce seběhla?
Nevím, nad čím jsem přemýšlel. Chtěl jsem vystřelit mezi nohy, ale puk stál furt za mnou. Tragédie. Chtěl jsem asi až moc a ono to dopadlo takhle.

Ten začátek soutěže je pro Znojmo poměrně vlažný. V září pouhé čtyři zápasy, v říjnu pak jedenáct. Je těžší dostat se do rytmu?
Těžko říct. Uvidíme po těch zápasech, které přijdou. Nemůžeme se na nic vymlouvat. Musíme tvrdě pracovat a jít od zápasu k zápasu.

Vy osobně hraje v útoku se dvěma cizinci. Jak vám spolupráce vyhovuje?
Myslím si, že jsme si jako lajna sedli. Dokážeme se domluvit a víme o sobě. Není to špatné, ale máme před sebou celou sezónu. Mělo by se to čím dál víc zlepšovat.

V předchozích letech jste působil v extraligovém Chomutově. Nyní máte za sebou tři zápasy EBEL. Jak tu ligu zatím vnímáte?
V extralize se dbá hodně na systém, což tady není. Hraje se nahoru dolů. Strašně mě překvapilo, jak moc se tady bruslí. Věděl jsem, že ta liga o tom je, ale až takhle?

Vám osobně tento styl vyhovuje?
Ano, hraje se mi dobře, akorát musíme zapracovat na některých věcech v obranném pásmu. Kolikrát tam máme neskutečný bordel. Jezdíme od hráče k hráči, z čehož pak padají takové góly.