Orli Znojmo Orli Znojmo

Vedení klubu debatovalo s fanoušky. Tématy byly kádr, rekonstrukce stadionu i sponzoři

Vedení klubu debatovalo s fanoušky. Tématy byly kádr, rekonstrukce stadionu i sponzoři

V prostorách Premium hotelu ve Znojmě se sešlo vedení Orlů Znojmo s fanoušky, aby zodpovědělo jejich otázky. Přítomni byli prezident Pavel Ohera, manažer Petr Veselý, sportovní manažer Rostislav Dočekal, trenér Roman Šimíček a kapitán Jiří Beroun. Připravili jsme pro vás souhrn těch nejzajímavějších otázek.

Jak hodnotíte současný průběh letní přípravy?

Roman Šimíček: Máme kondiční trenéry, máme zatím i minimum zranění. Hráči do toho jdou na sto procent. Kluci i vedení klubu si ten způsob přípravy pochvalují. Z mé strany je absolutní spokojenost, ale jedna věc je letní příprava a druhá to, co se bude dít na ledě. Pokud hráči tyto výkony přenesou i na led, tak nemám obavy.

Jiří Beroun: Opravdu to funguje. Je tu plno nových hráčů a nemáme žádný problém. Nejsou zde žádné skupiny. Je potřeba dostat tuto týmovou chemii i na led.

Kádr už je uzavřený? Plánujete ještě nějaké jeho posílení?

Sportovní manažer Rostislav Dočekal a trenér Roman Šimíček

Rostislav Dočekal: V tuto chvíli máme kádr uzavřený, ale nevylučujeme nějaké změny při finiši sezóny. Musíme k tomu ale přistoupit svědomitě. Pokud bychom to nyní ještě nějak předělávali, tak by někteří kluci nedostali tolik prostotu, kolik by si zasloužili. Věřím, že jsme vybrali charakterově i hokejově hráče tak, aby zapadli.

Pavel Ohera: Musíme být trpěliví. Je zde spousta kluků, kteří jsou talentovaní, ale doposud ještě nedostali tolik prostoru. Ti kluci mají u nás většinou jednoleté smlouvy, ovšem s opcemi. Pokud budou hráči splňovat naše představy, uplatníme tyto opce k 30. březnu. Hráči tak budou u nás pokračovat i v dalších sezónách. Chceme hrát hokej, který bude bavit. Letošním minimálním cílem je play-off. O ničem jiném se nemůžeme bavit.

Jak to vypadá s rekonstrukcemi na stadionu?

Pavel Ohera: Je důležité si uvědomit, že majitelem zimního stadionu je město a my jsme zde pouze nájemci. I kdybychom měli peněz nazbyt, což samozřejmě nemáme, nemůžeme na stadionu nic sami tvořit. Samozřejmě chápeme, že město má spoustu i jiných úkolů a povinností. Jsme vděčni a děkujeme za všechno, co město pro hokej dělá.

V loňském roce se za zhruba 13 milionů opravila střecha, letos se za asi 2,5 milionu provádí nátěry celého podhledu střechy. Vím, že to nejsou z pohledu diváka ty nejviditelnější změny, ale jsou nezbytné a navíc velmi drahé. Momentálně s městem řešíme nové uspořádání sektorů a výměnu všech sedaček. Máme příslib, že tyto změny budou v investičním plánu města na rok 2018.

Navíc si musíme uvědomit i to, že do čtyř let se musí předělat celé chlazení. A bude se muset jít hluboko do země, protože doposud se jen přidávaly vrstvy a teď už není kam. Plus další výdaje na opravu technického vybavení. Nicméně zimní stadion je jedinou takto velkou krytou plochou na Znojemsku a jeho využití je veliké, proto si myslíme, že se do něj investovat vyplatí.

Naše úvaha je taková, že sektor hostů by se měl přesunout vedle kabiny hostů. Hostující fanoušci by měli mít vlastní přístup na stadion a samozřejmě i svůj bufet. Je to také přání policie. Naši fanoušci by se pak měli přesunout za branku a nahoře by mělo vzniknout sezení. Zatím to nemáme to ale s fanoušky ještě probrané. Chtěli bychom o tom s nimi mluvit.

Nemáte strach, že přesunem domácího kotle za branku se zhorší atmosféra?

Pavel Ohera: Je to pravda. Právě proto o tom chceme s fanoušky mluvit. Je to naše představa, ale nakonec to může být trochu jinak. Chápu, že sledování hokeje z pozice za bránou není úplně ideální.

Už delší dobu se mluví i o nové kostce. Kdy bude?

Pavel Ohera: Kostku jsme chtěli pořídit již před dvěma lety, ale přišla do toho rekonstrukce střechy, a dokud nebude kompletně hotova, tak do toho nechceme jít. Na sezónu 2017/2018 město zrepasovalo zhruba za 300 tisíc stávající kostku. Pokud bude ekonomika klubu příští sezónu trošku klidnější, než v minulé sezóně, kdy jsme především z důvodu mnohačetných zranění opravdu krváceli, kostku koupíme. Nebude ji totiž financovat město, ale oddíl. Tak zní dohoda mezi městem a klubem.

Petr Veselý: Je to také o tom, jak bude nakonec vypadat to rozmístění sektorů na stadionu. Jsou různé varianty technického provedení kostek a nám jde samozřejmě o tom, abychom vybrali tu nejvhodnější pro znojemské diváky.

Nájemci bufetů zůstanou stejní?

Petr Veselý: Se stávajícím nájemcem skončila smlouva, takže o tom budeme jednat. Do začátku sezóny zbývá ještě poměrně dost času. Těch zájemců je více a budeme s nimi řešit podmínky. Máme představu, jak by to mohlo vypadat. Dlouhodobě třeba mluvíme o roznášce piva na zimním stadionu během zápasů. Nájemce nám tvrdil, že to v Česku moc nefunguje, ale my si myslíme, že by se to mohlo ujmout.

Pavel Ohera: S problematikou bufetů souvisí restaurace Sport bar. Není tajemstvím, že jednám s Jardou Vlasákem o odkupu jeho areálu, jehož součástí je i Sport bar. Pokud vše dobře dopadne, chtěli bychom Sport bar výrazně oživit, i možností vstupu z haly. Zatím však lze jen velmi těžce odhadnout, kdy bude celá transakce ukončena.

Jak probíhají jednání se sponzory? Navýší se rozpočet?

Kapitán týmu Jiří Beroun a manažer Petr Veselý

Petr Veselý: Aktuálně disponujeme rozpočtem mezi třiatřicet až šestatřicet milionů korun. Nemáme obsazenou pozici generálního sponzora, jinak bychom na tom byli v tomto ohledu stejně jako za dob extraligy. Nicméně nepodléháme uspokojení a stále pracujeme na navýšení rozpočtu. Chtěli bychom trochu víc zapojit znojemské firmy, ale chápeme, že region má svá omezení. Nicméně nyní se již nacházíme v takové situaci, že i kdyby jeden či dva sponzoři odešli, jsme schopni situaci řešit. Navíc každý rok nové sponzory přidáme. Je to běh na dlouhou trať. Spolupráce se nerodí přes noc a vždy je to odraz práce celého klubu. Co nás těší, jsou i fanoušci, kteří naplňují rozpočet klubu poměrně vysokou částkou, a tvoří tak stabilní pilíř rozpočtu. Za to jim patří dík.

Nacházíme se trochu ve vakuu mezi Českem a Rakouskem, kdy 99 % mezinárodních firem má rozdělený marketing na regiony a je opravdu složité dohodnout se. Mnohdy je spíše problém dohody mezi mezinárodními částmi firem než dohody s Orly jako takovými. Máme rozjednaných několik věcí, které by nás mohly posunout zase dál.

Budou do nové sezóny opět streamy ze zápasů?

Petr Veselý: Do doby, než přišlo O2 TV, jsme tuto záležitost dotovali z klubového rozpočtu. Smluvní vztahy s nimi jsou složitější a neradi bychom udělali nějakou chybu, která by mohla zapříčinit komplikace ve spolupráci, protože O2 přispívá do rozpočtu klubu nezanedbatelnou částku. Příští týden budeme s O2 jednat. Budeme se bavit právě i o vysílání přes internet. Rádi bychom to pro fanoušky realizovali, ale je to o vstřícném kroku ze strany O2. Uvidíme, jakou formou by se to dalo udělat. Jsme rozhodnuti, že streamy obnovíme, ale v současné chvíli to opravdu spíše záleží na tom, jak se k tomu postaví O2.