Velká posila do zadních řad! Obranu Orlů vyztuží Ryan Culkin

Aktuální zprávy
NE 16. 5. 2021
Do Znojma před novou sezónou v ICEHL přichází šestý nový hráč, třetí obránce a druhý cizinec. Do defenzívy získali Orli urostlého Kanaďana Ryana Culkina, který naposledy, podobně jako Filip Ahl, oblékal dres mužstva Bratislava Capitals.

„V Bratislavě to byl jeden z předních beků, hodně vytěžovaný a hrál výborně. Je to oboustranný hráč, nebojí se zaútočit. Spoléháme se na to, že zopakuje své výkony i ve Znojmě,“ říká na adresu sedmadvacetiletého hráče prezident znojemského klubu Pavel Ohera.

Ryan Culkin se narodil v kanadském Montrealu a v zámoří prožil drtivou většinu své dosavadní hokejové kariéry. V roce 2012 byl v 5. kole draftu vybrán jako 124. hráč v pořadí týmem Calgary Flames, ale do slavné NHL se nikdy nepodíval. Od sezóny 2014/15 hrál střídavě AHL a ECHL, nejvíce se mu vydařil ročník 2017/18, kdy v ECHL v dresu Fort Wayne Komets zaznamenal v 53 zápasech úctyhodných 38 bodů za jedenáct gólů a sedmadvacet asistencí.

Povedený výkon zopakoval o dvě sezóny později, kdy ve stejné soutěži za tým Maine Mariners odehrál 45 utkání a připsal si 33 bodů díky osmi brankám a pětadvaceti přihrávkám. Následovalo první evropské angažmá a podpis smlouvy s nováčkem ICEHL Bratislavou Capitals, za nějž nastoupil k 26 duelům, ze kterých si odnesl 13 bodů za čtyři střelecké zásahy a devět nahrávek. Jeho druhým působištěm mimo americký kontinent bude znojemský mančaft.

Foto: iclinic-capitals.sk