Erste

Velký návrat! Colton Yellow Horn znovu obleče znojemský dres

Velký návrat! Colton Yellow Horn znovu obleče znojemský dres
24.10.2016 | Lukáš Caha

Skvělá zpráva pro znojemský hokej! Nejproduktivnější hráč loňské sezóny se vrací do klubu, kterému velkou měrou dopomohl k zisku stříbrných medailí v EBEL. Kanadský útočník Colton Yellow Horn se stává znovu Orlem!

Devětadvacetiletý forvard odehrál loni na jihu Moravy jednasedmdesát mistrovských utkání včetně play-off, postaral se o šestatřicet branek a na rovných padesát jich asistoval. Tato čísla mu zajistila prvenství ve statistikách kanadského bodování EBEL a zároveň byl akreditovanými novináři zvolen nejužitečnějším hráčem soutěže (tzv. Ron Kennedy Trophy).

Colton Yellow Horn

  • vicemistr světa do 18 let z roku 2005
  • nejlepší střelec WHL 2007/2008
  • vybrán do all-star týmu WHL 2007/2008
  • nejužitečnější hráč sezóny 2015/2016 v mezinárodní EBEL
  • v posledních třech sezónách zaznamenal více jak bod na zápas

Není tak divu, že se o tohoto vynikajícího hokejistu s indiánskými předky strhl v hokejové Evropě boj. Yellow Horn se nakonec rozhodl k odchodu z mezinárodních vod do české extraligy, kde se dohodl s plzeňskou Škodovkou. Ač zde nedostával tolik prostoru, kolik by si představoval a trenéři jej stavěli do třetí až čtvrté formace, podařilo se mu v jedenácti zápasech vsítit čtyři branky. Jen o jednu méně, než má na svém kontě nejproduktivnější střelec Plzně Dominik Kubalík.

Přesto se Yellow Horn dohodl s vedením klubu na ukončení spolupráce. Další kroky kanadského útočníka tak směřují zpět do EBEL, kde se bude snažit navázat na výtečnou loňskou sezónu. "Naskytla se možnost posílit tým o Coltona, který u nás loni odvedl výbornou práci. Sezóna se mu opravdu vydařila," zdůrazňuje Rostislav Dočekal, sportovní manažer Orlů. "Využili jsme toho a s Coltonem podepsali novou smlouvu. Jestliže se podaří vyřídit všechny formality, mohl by naskočit již do středečního utkání proti Fehérváru."

Dočekal zároveň přiznává, že svůj podíl na tomto rozhodnutí měla i rozrůstající se marodka. "Ano, přispěla k tomu zranění hráčů. Patrik Novák je se zraněným kolenem dlouhodobě mimo hru. Uvidíme, zda stihne vůbec závěr sezóny. Roman Tomas s Janem Lattnerem absolvovali odborné lékařské vyšetření a informace o jejich zdravotním stavu budeme mít v brzké době," popisuje. "Co se týče Jiřího Berouna, který odstoupil z nedělního utkání, věříme, že bude do středy v pořádku."

V sestavě se během víkendových zápasů neobjevil ani slovenský útočník Peter Pucher. "Zůstává Orlem, ovšem v současné době je v silné konkurenci centrů a nedostává proto tolik prostoru," vysvětluje Dočekal. "Sezóna bude však dlouhá a náročná. Jsme teprve na jejím začátku. Je to pro nás stále platný hráč a jsme si jisti, že se jeho zkušenosti v sezóně ještě zúročí. Nadále trénuje s týmem a je kdykoliv připraven naskočit do sestavy."

» Kompletní statistiky Coltona Yellow Horna