Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Venkovní šňůra startuje! Znojmo jede pro třetí výhru nad Grazem

Orlům začíná série tří venkovních duelů v řadě. První z nich se odehraje na nově zrekonstruovaném stadionu v Grazu, kde budou chtít znojemští hokejisté navázat na povedený výkon ze středečního utkání. Úvodní vhazování je na programu v 19:15.
» Hvězda soupeře
Jednička Grazu Sebastian Dahm je obrovskou oporou svého mužstva.

Graz vstoupil do sezóny poměrně dobře. Dlouho se držel v první polovině tabulky, pak však přišel bod zvratu a všechno se začalo kazit. Aktuálně je celek z druhého největšího města Rakouska až na osmé pozici, a to zejména díky tristní sérii - z posledních třinácti zápasu jich hned deset prohrál!

Zkraje prosince se zdálo, že se ve Štýrském Hradci začne opět blýskat na lepší časy. Svěřenci Ivo Jana tehdy deklasovali Innsbruck poměrem 9:2. Ani to ale nepomohlo, následovaly totiž další dvě porážky. Do karet Rakušanům nehrají ani vzájemné zápasy s jejich pátečním soupeřem. V šestém kole si přijeli Orli na jejich led pro svoje vůbec první body v sezóně, o měsíc a půl později následovala jednoznačná výhra Jihomoravanů 5:1.

Ve znojemské kabině je nálada o něco lepší, a to i navzdory mnoha zraněným. Na marodku se vrátil kapitán Jiří Berouna a nově na ni přibyl i útočník Tomáš Plíhal, který si odnesl zranění nohy ze zápasu proti Vídni. Nadále nenastoupí ani Radek Číp, Roman Tomas, Teddy Da Costa a Patrik Novák. "Těch hráčů máme v sestavě akorát. Hraje ten, kdo má ruce a nohy. Z Grazu se vrátíme v noci a hned druhý den v poledne odjíždíme do Dornbirnu. Pak budeme v Rakousku čekat na úterní zápas s Innsbruckem. Je to teď velká nálož zápasů po sobě."

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
24 9 11 1 3 59:62

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 7. 8.
body 35 38
aktuální forma Znojmo - Vídeň 3:2
Znojmo - Bolzano 1:3
Klagenfurt - Znojmo 2:4
Graz - Fehérvár 3:4
Villach - Graz 4:2
Graz - Innsbruck 9:2
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 18 bodů (6 + 12) Oliver Setzinger, 35 bodů (12 + 23)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 18 bodů (4 + 14) Peter Robin Weihager, 19 bodů (6 + 13)
brankáři Marek Schwarz (90,3 %) Sebastian Dahm (92,8 %)
využití přesilovek 19,5 % 18,8 %
úspěšnost oslabení 81,5 % 82,7 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#19 Roland Kellner, #18 Greg Kimmerly
Čároví rozhodčí:#69 Timo Ettlmayr, #94 Christian Kaspar

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Biro, Řezníček, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Špaček – Podešva, Bartoš, Yellow Horn – Wronka, Pucher, Lattner – Beroun, Šeda, Györi – Hughesman.
Dahm - Pelech, Weihager, Pöck, Nash, Strohmeier, Unterweger, Klimbacher - Woger, McLean, Setzinger - Zusevics, Brophey, Beach - Natter, Feichtner, Pirmann - Zierer, Trost, Reinthaler.