Věřím, že to tento rok dotáhneme daleko, hlásí navrátilec Petr Beránek

Rozhovory
ST 7. 8. 2019
Do Znojma se vrací po více než pěti letech. Naposledy s Orlem na hrudi nastupoval v sezóně 2013/2014. Jak se šestadvacetiletý útočník těší na to, až opět oblékne orlí dres a co od staronového angažmá očekává?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak vzpomínáte na své minulé angažmá na jihu Moravy?
Na Znojmo vzpomínám jen v dobrém. Když jsem tu hrál naposledy, byla tu skvělá parta. Moc mi to tu pomohlo v mých hokejových začátcích.

Některé hráče v týmu tedy už znáte. Je to velká výhoda?
Určitě. Jsem rád, že kluky znám. Jsou tu dokonce ještě i někteří, se kterými jsem hrával v lajně. Takže se těším, až si spolu znovu zahrajeme.

Myslíte si, že se EBEL od vašeho minulého angažmá změnila?
Nevím. Rychlostně bude hra asi stále stejná. Možná tu bude více kvalitnějších hráčů než dříve.

Se Znojmem jste se zúčastnil přípravy i v loňské sezóně, tehdy se vám ale do sestavy probojovat nepodařilo...
Loni jsem do toho šel po hlavě. Nevěděl jsem, co se bude dít. Chtěl jsem to tu vyzkoušet, ale bohužel to nevyšlo. Určitě toho ale nelituji. Sezónu jsem nakonec strávil na Slovensku. Myslím, že jsem tam předváděl kvalitní výkony a i proto jsem od Znojma dostal další šanci, za což jsem rád, protože jsem se sem chtěl vždy vrátit.

Suchá příprava už je minulostí. Jak byste ji zhodnotil?
Těší mě, že jsem ji mohl s týmem absolvovat, protože byla hodně kvalitní. Na vše dohlížel kondiční trenér, takže myslím, že jsme připraveni dobře.

Blíží se první přípravný zápas, co od ostré zápasové přípravy očekáváte?
Osobně přípravné zápasy nijak extra neřeším. Chci se připravit především na ty ligové, které jsou pro mě prioritou.

Jak zatím hodnotíte letošní složení mužstva?
Atmosféra v kabině je výborná. Jsme dobrá parta. Na sezónu se těším a věřím, že to tento rok dotáhneme daleko.