Většina Orlů oblékne znojemský dres i příští sezónu

Aktuální zprávy
ÚT 30. 3. 2010
<em>Znojmo</em> - Prozatím, co jiné kluby ještě stále zápolí v play off, znojemští funkcionáři již skládají tým pro nadcházející sezónu mezi celky druhé nejvyšší ligy u nás. Chvíli poté, co bylo oznámeno, že na trenérskou lavičku usedne bývalý obránce Orlů Karel Soudek, se vyjasnily i některé další otazníky nad znojemským kádrem. Z týmu odchází Jakub Svoboda, kterého Znojmo prodalo brněnské Kometě. Naopak klub odkoupil Horčičku, Davida a Staňka. S dalšími hráči, jak z loňského kádru, tak nově příchozími, probíhají stále jednaní a vše se vyjasní nejspíše až po skončení všech tuzemských hokejových soutěží.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Trenérský post tedy po Janu Nelibovi převzal Karel Soudek, který se do Znojma vrací z Českých Budějovic, kde působil jako vedoucí sportovního centra. Po boku mu bude nadále asistovat Milan Kastner a trenérem brankářů zůstává i pro nadcházející sezónu Jaroslav Kameš.

Mezi brankáři se žádné posuny neděly, a tak i v příští sezóně bude mít Znojmo tři brankáře. Jedničkou zůstává Luboš Horčička, kterého Znojmo odkoupilo od brněnské Komety. Dalšími gólmany jsou znojemští junioři - Michael Panec a Ondřej Kacetl.

V obranných řadách by se příští sezónu měli zcela určitě objevit Lubomír Štach, Jiří David, Jan Lattner a Martin Pláněk. Všichni čtyři jmenovaní jsou kmenovými hráči Orlů. O dalších obráncích se nadále jedná.

Klub je prozatím domluven s osmi útočníky. Jsou jimi kapitán Radek Haman, Karel Plášek, Tomáš Hradecký, Aleš Staněk, Peter Sojčík, Jiří Beroun, Adam Havlík a Richard Jarůšek.

Ze Znojma odchází Jakub Svoboda, který se upsal brněnské Kometě. Od té naopak Orli koupili gólmana Horčičku, obránce Davida a útočníka Staňka.

Letní přípravu zahájí Znojmo v pondělí 12. dubna. Na suchém tréninku by se mělo objevit sedmnáct hráčů.

Hlavní trenér: Karel Soudek
Asistent trenéra: Milan Kastner
Trenér brankářů: Jaroslav Kameš

Aktuální podoba týmu