Vítězný střelec Staněk: V takové euforii člověk únavu ani nevnímá

Rozhovory
NE 3. 10. 2010
<em>Znojmo</em> - Sobotní derby proti Jihlavě mělo velmi dramatický průběh. Nebýt Aleše Staňka, mohlo vše dopadnout úplně jinak. Právě on se v devětačtyřicáté minutě ujal před brankou puku a střelou mezi betony zajistil Orlům další tři body proti lídrovi tabulky, který poprvé v letošní sezóně odešel ze zápasu bez bodu. „Tam vypadl puk a já jsem do něj bekhendem plácl," popisuje útočník.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Aleš Staněk si v letošní prvoligové sezóně připsal prozatím tři kanadské body. K dvěma asistencím mu v sobotu proti Jihlavě přibyla i branka, která byla obzvlášť důležitá, neboť poslala Orly jedenáct minut před závěrečnou sirénou do vedení. „Tam vypadl puk a já jsem do něj bekhendem plácl. Gólmanovi to propadlo mezi nohama,“ říká s úsměvem osmadvacetiletý útočník.

⇒  Aleš Staněk před domácí brankou

Derby přineslo nadprůměrný hokej, který se líbil nejen diváků, ale vyhovoval i hráčům. „Mně se hrálo výborně. Od druhé třetiny jsem navíc nastupoval ve dvou lajnách, takže jsem byl často na ledě, což vyhovuje každému hokejistovi,“ pochvaluje si Staněk. „Únavu jsem necítil, protože jsme dobře natrénovaní a navíc v té euforii to člověk ani nevnímá.“

Brněnský odchovanec se v minulých zápasech většinou objevoval po boku Vladimíra Říhy ve třetí formaci. Proti Jihlavě jej trenéři nasadili do útoku i s Tomáše Hradeckým: „Tomáš je výborný hráč a hrát s ním je radost.“

Ve středu odehráli Orli domácí zápas proti Táboru, ovšem vítězství proti poslednímu celku tabulky spíše utrápili. V sobotu byl na hru úplně jiný pohled. „Jihlava sem přijela hrát hokej. Ne jako Tábor, se kterým to byly takové řecko-římské zápasy. Tou středeční výhrou jsme se psychicky trochu zvedli a dneska nám to pomohlo. Navíc byla super atmosféra, super lidi a parádní hokej,“ prozradil po skončení utkání s Duklou.

V dalším kole jsou na řadě Benátky nad Jizerou. Staněk doufám, že šest bodů týmu pomůže a bude nadále pokračovat v kvalitních výkonech: „Hlavně když se podíváme na tabulku, tak to vypadá líp. Snad budeme čím dál blíž tomu místu, kam bychom měli patřit.“

Spokojenost neskrýval po zápase ani hlavní trenér Karel Soudek: „Byl to velmi dobrý zápas. My jsme do něj dali konečně všechny síly, což přineslo své ovoce. Doufám, že to týmu pomůže, protože jsme se doteďka trápili. Po Tipsport Cupu, kde jsme hráli dobře, naše výkony trochu spadly. Věřím, že se teď odrazíme k těm lepším zápasům.“

Orli se dostali do vedení až ve druhé dvacetiminutovce zásluhou Radka Hamana, ovšem hosté stihli v téže třetině ještě vyrovnat. Klíčová situace tak přišla jedenáct minut před koncem, když vpálil do jihlavské branky rozhodující puk Aleš Staněk. „My jsme měli i ve druhé třetině výrazné šance, ale bohužel jsme je neproměnili. V další třetině jsme ale nepolevili a nakonec se nám podařilo dát tu druhou branku. Třetí gól už nejspíš vyplynul z té euforie,“ ukončil hodnocení Soudek.