Vítězstvím posilnění Orli zbrojí do Písku

NE 28. 11. 2010
<em>Znojmo</em> - Celému Znojmu spadl kámen ze srdce! Ta rána musela být slyšet široko daleko. Sedmizápasové bezbodové prokletí zlomeno, Orli opět vítězí! V domácím utkání přejeli tým Benátek nad Jizerou a v Hostan aréně se opět po více jak měsíci slavilo vítězství. Znojemští hokejisté ale potřebují nutně bodovat i v dalších kolech, a díky hustě taženému losu soutěže budou mít příležitost hned v pondělí, kdy zajíždějí na led Písku. Hlavní rozhodčí souboj zahájí v 18:00 hodin.

Představení soupeře

Nováček soutěže nezažívá zrovna svou nejlepší sezónu. Euforii z postupu do 1. ligy brzy vystřídal tvrdý hokejový chlebíček a Jihočeši se začínají pomalu smiřovat s tím, že je čekají spíše sestupové starosti. Písek má na svém kontě pouze tři vítězství po základní hrací době, což ho nekompromisně řadí na poslední místo tabulky.

Přesto mají Písečtí v zádech dvě slušně odehraná utkání v minulém týdnu. Nejprve překvapivě vyhráli v prodloužení s Ústím nad Labem, v soboutu pak těsně podlehli Chomutovu. Především zápas s Ústím se povedl Michalu Dragounovi, který zaznamenal hattrick, a stal se tak vedoucím mužem klubových statistik. Na záda Dragounovi dýchá další útočník Jiří Ferebauer.

Karel Plášek strávil část sezóny v Písku

Modrou obrannou čáru střeží zkušený Martin Výborný nebo mladík Roman Vráblík. V několika zápasech se na jihu Čech objevil také ve Znojmě velice známý Jiří Heš. Zkušený bek se však před dvěma týdny vrátil zpět na Slovensko. V písecké bráně se nejčastěji objevuje gólman s čistě hokejovým jménem – Jaroslav Jágr.

Oba pondělní soupeři se již v letošním ročníku jednou střetli na půdě Orlů. Gólů se fanoušci dočkali až v druhé polovině zápasu, kdy se strhla menší přestřelka, ze které vítězně odešlo domácí Znojmo v poměru 4:1. Zatím svého jediného gólu se v utkání dočkal Karel Plášek. Trochu paradoxně se právě zmiňovaný Plášek o pár dní později dozvěděl, že odchází do Písku na měsíční hostování. Ve svém přechodném působišti se šikovný útočník dostal do formy a v sedmi zápasech čtyřikrát rozvlnil síť za zády soupeřova gólmana. Nyní už obléká opět červenočernobílý dres a má jedinečnou příležitost rozradostnit také znojemské fanoušky.

Z kabiny Orlů

Znojemskou sestavou se v posledních dnech prohnala divoká bouře. Klub se rozloučil s trojicí třineckých hráčů Jakubem Kaniou, Tomášem Vrbou a Lukášem Mičulkou, se kterými vedení rozvázalo smlouvu. Dres Orlů naopak v minulém zápase oblékl plzeňský útočník Jan Heřman, jenž doplnil v kádru svého spoluhráče z Plzně Jana Dreslera. Nutno dodat, že Heřman se uvedl skvěle - hned ve svém prvním střídání skóroval.

Duel s Benátkami nad Jizerou se také vyvedl Vladimíru Říhovi, který se díky svým dvěma trefám vyhoupl do čela kanadského bodování mužstva. Zdravotní problémy do hry nepustily Tomáše Hradeckého a Martina Podešvu.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: J. Florian (Chodov)
Čároví: V. Beneš (Chýně), M. Štofa (Příbram)

Sestavy z posledních utkání

IHC KOMTERM PÍSEK: Jágr - Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Dvořák, Všetečka – Stejskal, Dragoun, Kudrna – Bauer, Fadrný, Ferebauer – Luňák, Slavík, Suja – Polodna, Kellner.

ORLI ZNOJMO: Horčička - Štach, Kolafa, David, Lattner, Dresler, Klimeš, Pláněk, Rangl - Havlík, Haman, Rachůnek - Beroun, Heřman, Plášek - Staněk, Říha, Jarůšek - Vyletelka, Bartoš, Trojan.

Další zápasy 23. kola

Havlíčkův Brod - Tábor