Vojtěch Němec: Chtěli jsme být aktivní v útočném pásmu a nepouštět je k nám

Aktuální zprávy
SO 25. 9. 2021
Znojmo si na svém ledě v duelu s Klagenfurtem připsalo vysoké vítězství, které režíroval z pozice centra elitní formace zkušený Vojtěch Němec. Jaká byla taktika před, i v průběhu utkání, jsme se ho zeptali bezprostředně po zápase.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

S jakou taktikou jste šli do utkání s Klagenfurtem?
Vyhrát! (úsměv). Věděli jsme, že jsou hodně silní dopředu, vždyť dali v prvních dvou zápasech jedenáct branek! Mysleli jsme si, že po nás půjdou, tak jsme chtěli zavřít střední pásmo. Chtěli jsme být aktivní u nich ve třetině a naopak je nepouštět moc k nám, což se povedlo. I z tohoto důvodu jsme zaslouženě vyhráli.

Co jste si v kabině říkali po druhé třetině za stavu 4:0? Pořád pokračovat ve stejném výkonu?
Naopak, vrátit se k tomu, co jsme hráli v první třetině, protože ve druhé to nebylo úplně ono. Chvílemi jsme hráli trošku lehkovážně a Klagenfurt nám začal chodit do přečíslení, což se nám mohlo zle vymstít. Takže po druhé třetině byl trošku oheň v šatně. Naštěstí to dopadlo nejlépe, jak mohlo.

Bylo cítit, že si hodně pomáháte směrem dozadu. Byla to v tomto utkání ta největší změna oproti prvním dvěma zápasům?

Určitě. Když nedostanete gól, nemůžete prohrát. Toho jsme se proti Klagenfurtu drželi. Dominik Groh to výborně zavřel. Měl tam těžké zákroky po samostatných únicích, nebo přečíslení dva na jednoho. Všechno ale vyřešil, což bylo hodně důležité. Tentokrát se to opravdu sešlo.

Vy už jste ve Znojmě nějakou dobu, ale kvůli covidu máte za sebou až nyní první ostré zápasy. Co říkáte na soutěž, a kde je podle vás hlavní rozdíl například ve srovnání s Extraligou?
Já si myslím, že ICE Hockey league je trochu „zblázněnější“. Není to až tak urputná obrana, jako v Extralize, která se naopak hraje hrozně takticky. Ačkoliv nejsem typickej bruslař, tak mám pocit, že tu mám o něco více času, když si najdu ty správné prostory. Ale obecně je to hokej nahoru, dolů. Líbí se mi to.

Jak se vám líbí atmosféra na znojemského stadionu?
Tak o tom se vůbec nemusíme bavit, fanoušci jsou tu skvělí. Obzvlášť po té loňské sezóně si hrozně užíváme, že konečně mohou chodit.