Vrátí se Orli na vítěznou vlnu? V pátek Orli přivítají ve speciálním duelu Klagenfurt

ČT 19. 12. 2019
Štědrý den se blíží a Orlům do té doby zbývají odehrát dva zápasy. Oba se budou konat na domácím ledě, přičemž ten první proti Klagenfurtu se uskuteční již v pátek od 19:15 pod patronací Obchodního Centra Freeport s názvem Freeport Charity Game.

Pro svěřence Miroslava Fryčera se bude jednat o důležitý zápas. V neděli na ledě Grazu dvakrát smazali jednobrankovou ztrátu svého protivníka a srovnali v šedesáté minutě, ve druhé polovině prodloužení ale byla přerušena jejich tříbodová série vítězství, na kterou se pokusí vrátit hned v pátek.

Jejich soupeřem však bude druhý Klagenfurt. Rakouský tým sice nezvládl poslední dva zápasy s Bolzanem a Linzem, před tím však vyhrál šest zápasů v základní hrací době v řadě a obdržel jedinou branku. O tu se ke všemu před svými fanoušky postarali hráči vedoucího Salzburgu.

Orli letos s úřadujícím mistrem sehráli dva zápasy. Na začátku října vedli po dvou třetinách 3:0, z duelu nakonec brali bod za prohru v samostatných nájezdech. O tři týdny později se vydali na půdu svého nejbližšího soupeře, kde drželi vyrovnaný stav až do času 59:23, v té době ale tři body pro domácí ukořistil Manuel Ganahl.

Charity game

V rámci Freeport Charity Game nastoupí Orli ve speciální popartové sadě dresů. Tyto dresy poputují po zápase do internetové aukce, jejíž výtěžek bude předán znojemské nemocnici. A zkrátka nepřijdou ani fanoušci. Freeport si připravil přestávkovou soutěž, vyhlášení nejlepších hráčů utkání a především voucher v hodnotě 200 Kč, který bude rozdáván u vstupu.

Statistické okénko

• Kanadské bodování patří znojemskému Anthony Lucianimu. Kanadský útočník má bilanci 11+26.
  • Nejlepším hráčem Klagenfurtu v kanadském bodování je Thomas Hundertpfund, který vstřelil deset branek a třináct připravil.
  • Rob Flick i nadále prokazuje skvělou formu. Na ledě Grazu byl u všech tří gólů Orlů, ke dvěma brankám přidal jednu asistenci.
  • Klagenfurt ve svém posledním zápase vedl doma nad Bolzanem 3:0, nakonec však prohrál 4:5.
  • Nejlepším týmem v EBEL v oslabení je právě Klagenfurt. Během šestadvaceti zápasů čelil šestaosmdesáti početním nevýhodám, jen třináctkrát však obdržel branku, což činí průměr 84,9%.

Hlavní rozhodčí:Kincses, Piragic
Čároví rozhodčí:Rezek, Vaczi

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – McRae, Češík, Berisha – Oščádal.
EC-KAC:Haugen – Hansson, Fischer, Harand, Schumnig, Strong, Unterweger, Kreuzer – Haudum, Koch, Kozek – Ganahl, Hundertpfund, Bischofberger – Kraus, Obersteiner, Richter – Geier M., Liivik, Comrie.