Vyloupí Orli Salzburg? Lídra soutěže dvakrát potrápili

Naši soupeři
PO 2. 12. 2019
Znojemští Orli potřetí v sezóně sehrají vzájemný zápas proti Salzburgu. V úterý od 19:15 se na ledě prvního týmu soutěže poprvé v letošním ročníku pokusí obrat favorita o body. V obou dosavadních zápasech donutili rakouského soupeře pořádně zabrat.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

První ze dvou zápasů byl na programu na konci září. Jihomoravští hokejisté se na ledě lídra EBEL dostali k vedení 3:0, ani skvělý vstup po čtrnácti minutách jim však na výhru nestačil. Salzburg nakonec vyhrál 4:3 po samostatných nájezdech.

Druhý duel nastal o necelý měsíc později. Na domácím kluzišti prohrávali 0:2, a ačkoliv se jim dvakrát podařilo snížit na rozdíl jediné branky, tak hosté zásluhou branky Kolaríka z třiapadesáté minuty zvítězili 4:2.

Třetí šance přichází pro znojemské hráče v dobrém rozpoložení. Předminulou neděli doma porazili Fehérvár 4:3, v pátek poté otočili zápas na ledě Villachu, kde vyhráli 5:3. Výhra přišla zásluhou tří branek v rozmezí devětačtyřicáté a devětapadesáté minuty.

Špatně na tom není ani Salzburg. Z posledních pěti zápasů se třikrát radoval z plného počtu bodů, v prodloužení uspěl s Vídní. Nejlepšímu týmu ligy se pouze nevydařil zápas s aktuálně druhým týmem EBEL Klagenfurtem, se kterým padl 1:3.

„Soustředíme se vždy jen na další zápas a připravujeme se na daného soupeře. V dalším kole máme Salzburg, nebude to jednoduché, ale pokusíme se na ně připravit co nejlépe.“

Rob Flick (útočník, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Ačkoliv je Salzburg na špici EBEL, tak z dosavadních jednadvaceti zápasů měli soupeři hned devětkrát více střel. Z posledních pěti zápasů dokonce čtyřikrát.
  • Salzburg letos včetně prodloužení prohrál pětkrát. Všech pět porážek se dostavilo na domácím ledě.
  • Raphael Herburger se jako první v letošní sezóně dočkal více než třiceti kanadských bodů. Jeho současná bilance činí 11 branek a 21 asistencí.
  • Nejlepším střelcem soutěže je stále Thomas Raffl, který se prosadil již osmnáctkrát.