Vyšvihnou se Orli do TOP 5? V pondělí zajíždí na led trápícího se Innsbrucku

Naši soupeři
PO 9. 12. 2019
Pouhých čtyřiadvacet hodin dělí znojemské hráče od posledního zápasu. Teprve v neděli po půl osmé získali na ledě Dornbirnu pátou výhru v řadě, hned v pondělí od 19:15 vyjedou na stadionu Innsbrucku. Pokud s aktuálně předposledním týmem EBEL vyhrají, tak se minimálně do úterý posunou na páté místo.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Pět výher v řadě. Taková bilance se znojemským Orlům vydařila poprvé v sezóně. Velký podíl na tom měl také nedělní duel v Dornbirnu, kde tým Miroslava Fryčera po třech a půl minutách vedl již 2:0. Do konce třetiny ke všemu svůj náskok navýšil a pohodlně tak mohl odcházet do šaten. Ve druhé třetině se domácí ukázali v lepším světle a po tlaku snížili na rozdíl jediné branky. V závěrečné části však Petr Beránek gólem do prázdné branky pojistil výhru a přiblížil Orly k páté pozici. Jelikož se v pondělí hraje jediný duel, tak v případě vítězství se znojemští hráči můžou podívat do TOP 5.

Úplně odlišné starosti má v současné době tým Innsbrucku. Po necelých čtyřiadvaceti kolech se ocitá na předposlední desáté příčce se ziskem jednadvaceti bodů. K těm se naposledy dostal sedmnáctého listopadu po výhře nad Klagenfurtem 3:2, od té doby ale prohrál pět zápasů v řadě, ve kterých inkasoval třiadvacet branek. Innsbruck v dosud posledním odehraném kole nestačil na Vídeň 1:3, když všechny branky obdržel do jednadvacáté minuty. Ke snížení se prodral zásluhou Joela Brody.

Orli se v letošní sezóně utkali s Innsbruckem dvakrát. Po venkovní výhře 3:2 se na konci října radovali z vítězství 9:3, ke kterému hattrickem a celkově čtyřmi kanadskými body přispěl Michal Gago. Dvaadvacetiletý útočník však do zápasu tentokrát nezasáhne, kvůli zranění se na led nepodívá do konce kalendářního roku.

„Nic nebude jednoduché. V lize nenajdete lehké soupeře. Nebylo to snadné ani v Dornbirnu. Proti Innsbrucku to bude hodně podobné.“