Vzhůru na sever Moravy

PO 11. 9. 2006
Z n o j m o - Nabitý program první čtvrtiny O<sub>2</sub> extraligy pokračuje úterním kolem. Znojemští orli zavítají na led třineckých Ocelářů, kteří zatím ze dvou odehraných zápasů získali pouze jediný bod. Určitě budou usilovat o zlepšení své bodové bilance, ale Znojmo nabuzeno výhrou nad Kladnem se rozhodně bude hnát za vítězstvím. Bude zajímavé sledovat, zda rozhodčí udrží nastolený trend v přísném posuzování nedovolených zákroků. Zápas začíná ve Werk Areně v 17.00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Znojmo mělo možnost si svého soupeře prověřit před týdnem během přípravného utkání, které vyznělo lépe pro severomoravský klub, když Orli odjeli s porážkou 4:2, a které bylo pro Třinec posledním předsezónním, potom se jen zkoušelo, dolaďovalo a pilovalo. Statisticky se nejvýraznějšími postavami během přípravy ukázali Jaroslav Kudrna a Rostislav Martynek, oba shodně nasbírali 12 bodů. Den před zahájením ligy obohatil třinecký kádr slovenský reprezentační útočník Miroslav Zálešák.

foto/

V loňské sezóně se Orlům proti Ocelářům dařilo, když bodově naprázdno vyšli pouze z jediného střetnutí. Nejúspěšnějším znojemským střelcem byl kapitán Peter Pucher, na druhé straně nejčastějším pokořitelem Trvajovy svatyně byl Václav Pletka, jenž v současné době obléká liberecký dres.

První dvě utkání nevyšla Třinci bodově podle představ. Doma prohrál s Budějovicemi, když největším problémem byly přesilové hry. "V přípravě jsme se jim hodně věnovali. Věřím, že to byla jen otázka tohoto zápasu," podotkl trenér Jiří Jurčík. V Liberci naopak severomoravský klub doplatil na nedisciplinovanost vlastních hráčů, kteří byli nuceni usednout celkem osmnáctkrát na trestnou lavici, přesto o výsledku rozhodovaly až samostatné nájezdy, které lépe zvládli Bílí Tygři.

Sestava Třince z posledního zápasu: Biegl - Seman, Výtisk, Tesařík, Pácal, Kroupa, Frolo - Razingar, Martynek, Skořepa - Kudrna, Peterek, Hašek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Steber.
Trenéři: Jiří Juřík, Aleš Mach, Jan Daneček st.

Znojemští trenéři neplánují nějaké zásadní změny v sestavě, v jaké nastupovali v posledních dvou kolech.