Z hlavního města na západ Čech

NE 14. 10. 2007
<em>Znojmo</em> - Po více jak dvou hodinách se Znojmo konečně dočkalo vstřeleného gólu. V zápase to byl však jejich jediný gól, který na vítězství opět nestačil. Se snahou zlomit gólový půst, vstřelit více než jednu branku a po dlouhé době si připsat vítězství za tři body, odcestovali Orli do Karlových Varů. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

V sezóně 2006/2007 se proti Energii dařilo Znojmu střídavě. Nejdříve prohrálo doma 1:2 a venku 3:0, ovšem pak dokázalo zvítězit doma 1:0 v prodloužení a na západě Čech potom 2:4. Tato výhra je posléze posunula do předkola play off.

V přípravě se Varům velmi dařilo. Sehrály v ní včetně Tipsport Hockey Cupu 14 utkání z nichž 11 vyhrály, jednou remizovaly a dvakrát prohrály. V poháru skončily ve skupině “A“ na prvním místě a poté postoupily až do finále, kde podlehly Pardubicím 3:2 v prodloužení.

V extralize jsou zatím v tabulce na 2. místě. Z jedenácti dosud odehraných zápasů prohrály tři, pokaždé v prodloužení. Porážku v normální hrací době si letos ještě nepřipsaly. Společně s Českými Budějovicemi vstřelily nejvíc gólů ze všech týmů.

Karlovy Vary budou nejvíce spoléhat na své opory, mezi které patří i bývalí hráči Znojma – Petr Kumstát, Marek Melenovský a Milan Procházka. Dále pak na svoji brankářskou jedničku Lukáše Mensatora, obránce Josefa Řezníčka či útočníka Milana Krafta.

Znojmo bude nadále postrádat své marody – Mojžíše, Chmelíře a Štacha. Otazník visí nad Tomášem Demelem, který v Praze nehrál. Domácí tým by měl nastoupit v kompletní sestavě.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Jareš, Švrček, Bičánek, Tesařík, Kotaška, Chvátal - M. Růžička, Dopita, Erat - Plášek, Haman, J. Svoboda - Selingr, Radek Procházka, Padělek - Beroun, Meidl, Kucharczyk

HC ENERGIE KARLOVY VARY: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Němec, Řezníček, Grof, Duben, Mudroch, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Hluchý - Melenovský, Kristek, Skladaný - Zucker, Pech, Milan Procházka