Z jihu Moravy do Ostravy

SO 27. 10. 2007
<em>Znojmo</em> - Po páteční výhře nad Zlínem zajíždějí Orli v neděli do Vítkovic, kde se pokusí prolomit sérii porážek venku. Domácí tým však na svém hřišti nedává body lacino. Znojmo tak čeká velký a nelítostný boj. Zápas začíná v 17:00.

Vítkovičtí jsou na osmém místě tabulky a desátí Orli na ně ztrácí sedm bodů. Hokejisté Vítkovic mají za sebou nepříjemnou sérii čtyř porážek v řadě a debakl od Slavie Praha 0:7. Přesto dokázali v ČEZ aréně porazit týmy jako Pardubice, Lítvínov nebo Plzeň. V minulém kole vyhráli na ledě Ústí nad Labem 4:1.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je Vikor Ujčík, jenž nasbíral v 16 zápasech 12 bodů za 5 gólů a 7 asistencí. S Róbertem Petrovickým se dělí o místo nejlepšího střelce klubu. V bodování O2 extraligy mu náleží spolu s Petrem Sailerem z Českých Budějovic a Třineckým Jurajem Štefankou 13. příčka.

foto
⇒ Roman Erat jako jediný z Orlů dokázal vsítit gól do vítkovické branky. Vloni v obou zápasech, ve kterých proti Vítkovicím nastoupil, vždy skóroval.

Znojmo první vzájemný zápas proti Vítkovicím prohrálo smolně 1:2, kdy nejprve vedlo po první třetině 1:0, ale ve druhé části během deseti minut svůj náskok ztratilo a odpovědět již nedokázalo. Byla to jeho první domácí prohra v letošní sezóně hokejové O2 extraligy.

Orli se venku trápí. Zatímco domácí zápasy jim začínají pomalu vycházet, o střetnutích, která se hrají mimo Hostan arénu, se to již říci nedá. Jihomoravané se z tříbodové výhry na cizím ledě v této sezoně neradovali dosud ani jednou. Vyhráli ve Zlíně a v Ústí, ale v prvním případě šlo o samostatné nájezdy a podruhé o prodloužení.

Za hosty do zápasu nenastoupí dlouhodobě zranění Chmelíř, Svoboda a Mojžíš. Otazník visí nad startem Martina Růžičky, který v pátek proti Zlínu nehrál. Domácí tým by měl být kompletní.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Jareš, Tesařík, Bičánek, Štach, Kotaška, Chvátal - Erat, Dopita, Selingr - Padělek, Haman, Plášek - Kucharczyk, Meidl, Beroun - Demel

HC VÍTKOVICE STEEL: Pinc - Gulaši, Kuboš, Jurečka, Trnka, Heš, Ovčačík - Hubáček, Burger, Tomášek - Krenželok, Šimíček, Ujčík - Prorok, R. Hruška, Köhler - Szturc, Strapáč, Klimek. Trenéři: Fryčer, J. Daneček a Bolek