Z jižní Moravy až na sever Čech

ÚT 25. 12. 2007
<em>Znojmo</em> - Znojemští Orli dokázali v neděli porazit vedoucí celek extraligy HC Slavia Praha, připsali si další důležité body a v tabulce se posunuli na osmé místo. Jejich cesta nyní míří do Ústí nad Labem, kde se střetnou s tamním klubem. Zápas začne v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Ústeckým Lvům se v poslední době vůbec nedaří. Po solidně rozehraném začátku se nyní krčí na poslední příčce tabulky. Z posledních sedmi zápasů získali jediný bod a hrozivé skóre 12:31. V minulém zápase prohráli na ledě předposledního Kladna 7:2 a jejich ztráta na středočeský klub se tak zvýšila už na rozdíl deseti bodů.

Neuspokojivé výsledky přiměly vedení klubu k odvolání hlavního kouče Vladimíra Evana, který dovedl severočeský tým do extraligy. Jméno jeho nástupce zatím není známo. Již dříve byli kvůli výkonům mužstva vyřazeni z kádru útočníci Milan Antoš a Tomáš Klimt a obránce Tomáš Ficenc.

Po tříměsíční pauze, zaviněné zraněným ramenem, se do sestavy domácích vrátila jejich největší hvězda Jan Čaloun. Premiéra se mu však příliš nevydařila. Ústí doma podlehlo Plzni 2:5. Hvězdný útočník, držitel olympijské medaile z Nagana, si zatím připsal ve třech zápasech jeden bod za vstřelenou branku. Na svoje letošní premiérové vítězství v extralize za mateřský klub však stále čeká.

Nejproduktivnějším hráčem je Pavel Janků, jenž ve 28 zápasech nasbíral 16 bodů za devět gólů a sedm asistencí. Dalšími klíčovými hráči jsou Rastislav Špirko, David Pazourek a Tomáš Martinec. Přestože mají Lvi nejvíce inkasovaných branek ze všech týmů soutěže, drží si jejich brankář Petr Přikryl velmi solidní úspěšnost zásahů, přesněji 92,51 %.

Znojmu se proti Ústí nad Labem zatím daří. Ze dvou vzájemných zápasů získalo 5 bodů. V minulém klání dokonce nepovolilo soupeři dát jediný gól a vyhrálo 4:0. Největší podíl na vítězství měl nejproduktivnější obránce Orlů i celé extraligy Richard Jareš, který dal dvě branky a brankář Jiří Trvaj, jenž zlikvidoval všech 29 střel.

Orli nemohou stále počítat se zraněným obráncem Radimem Tesaříkem, který se sice uzdravuje, ale dříve než po novém roce hrát nejspíš nebude. Hosté nastoupí pravděpodobně v plné síle.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Jareš, Vyrůbalík, Chvátal, Mojžíš, Bičánek, Všetečka - Kucharczyk, Dopita, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - Erat, Haman, Plášek - M. Růžička, Padělek, Beroun

HC SLOVAN ÚSTEČTÍ LVI: Přikryl - Gýna, Hořava, Zeman, Pojkar, Novotný, Evan, Vágner, Zápotočný - Čaloun, Nedorost, Mrázek, Janků, Pazourek, Havel, Novák, Špirko, Šaffer, Šagát, Martinec, Klobouček

Ostatní zápasy 33. kola