Z orlí perspektivy: 10. kolo KLA – ZNO

SO 1. 10. 2005
Z n o j m o - V neděli jedou Znojemští orli na Kladno, kde je přivítají domácí Buldoci. Už potřetí v tomto ročníku extraligy se Znojmo střetne s týmem, který odehraje dvě utkání ve dvou dnech kvůli účasti v sobotním televizním utkání. Kladenští v přímém přenosu ČT 2 podlehli v dohrávce 9. kola 0:3 úřadujícím mistrům z Pardubic, kteří je odsunuli ze čtvrté příčky tabulky. Orli stojí o pozici výš a jak na Moeller, tak i na Rabat mají náskok dvou bodů.

HC Rabat Kladno

Kladno loni skončilo po základní části šesté a ve čtvrtfinále play-off potrápilo v sedmizápasové sérii právě svého posledního soupeře a pozdějšího mistra. V době výluky v NHL mužstvo na část sezóny posílily hvězdy jako Jaromír Jágr nebo František Kaberle, kteří se potom nechali zlákat bohatšími kluby z Evropy, Františkův bratr Tomáš, obránce Toronta, byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. V novém ročníku se do zámoří nevrátil pouze útočník Huml, který však v tom uplynulém odehrál kvůli zranění pouze čtyři utkání. Vedení přes léto až na beka L. Procházku nijak výrazně neposilovalo. K oporám modro-bílých stále patří duo Patera – M. Procházka a brankář Orct.

Změny v kádru:

Přišli:
Lukáš Musil (Slavia Praha)
Libor Procházka (Sparta Praha), David Hájek (Chomutov)
Jan Besser (Beroun)

Odešli:
Miroslav Kopřiva (Minnesota, NHL)
Tomáš Kaberle (Toronto - návrat do NHL), Miloslav Hořava ml. (MoDo, SWE), Petr Kasík (konec kariéry)
Jan Hrdina (Columbus - návrat do NHL), František Mrázek (Pardubice), Robert Kysela, Tomáš Klimt (oba Ústí nad Labem)

Zranění, nemoci: Zajíc – natažené kolenní vazy, Martin Frolík - rameno

Předpokládaná sestava: Orct (L. Musil) – Ševc, Hájek, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Zeman, Evan – Bílek, Patera, M. Procházka – Michael Frolík, Gardoň, Hluchý – Horna, Huml, Kalla – Besser, M. Havel, Tlustý

Trenéři: Zdeněk Müller, Petr Tatíček

HC Znojemští orli

V utkání proti Spartě Praha se skvěle uvedla nová posila Orlů Kraus vyrovnávacím gólem. Do obvyklé pohody se začínají dostávat slovenská dvojčata Pucher s Uramem, nepřehlédnutelná je na ledě postava centra Dopity. Základním kamenem znojemských úspěchů v posledních kolech je samozřejmě i brankář Trvaj. Ke konci se stále neblíží pooperační rehabilitace útočníka Erata, vážné zranění z posledního kola si odnesl Chlubna, na Kladně zřejmě budou chybět někteří další hráči, kteří se ještě nevyléčili z virózy.

Změny v kádru:

Přišli:
AKTUÁLNĚ: Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.)
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
AKTUÁLNĚ: Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.)
Martin Prusek (Columbus - návrat do NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Václav Benák, Aleš Křetínský (oba Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Branislav Kvetan (?)
Miroslav Barus (Pontebba, ITA), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav / Prostějov – host.), Zdeněk Blatný (Providence, AHL – návrat do zámoří), Martin Ambruz (?)

Neuspěli v přípravě:
Fredrik Oduya (Edinburgh, GBR), Jonas Lennartsson (Sheffield, GBR)
Jan Fadrný (Mladá Boleslav)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) – Čakajík, Mojžíš, Bičánek, Němeček, Heš, Jareš, Chvátal, Šmach, Varakas - Mikulík, Pucher, Uram – Ludvík, Dopita, Kraus – Beroun, Haman, Plášek – Vaškovič

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Porovnání obou soupeřů

Statistiky hráčů

Znojmo vs. Kladno ZNOJMO KLADNO
jméno zápasy G+A jméno zápasy G+A
TM TM
Nejproduktivnější hráč Dopita 8 3+4 Gardoň 9 3+5
Nejlepší střelec Dopita 8 3+4 Patera 9 4+2