Z orlí perspektivy: 11. kolo ZNO – PCE

ST 5. 10. 2005
Z n o j m o - Po týdnu bez hokeje na domácím hřišti čeká o víkendu znojemské fandy a především Orly bohatý program. Mužstvo v pátek přivítá v Hostan aréně mistrovské Pardubice, v sobotu přijede k televiznímu utkání Plzeň. Pardubický Moeller v úterý dohrával 6. kolo v Liberci a proti Bílým Tygrům neuspěl. Po prohře 1:3 zůstává v pořadí tabulky s 16 body šestý a i díky tomuto výsledku se Znojmo zatím udrželo o tři příčky výše. Napínavý souboj, v němž půjde o důležité body, začíná tradičně v 17.30 hod.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Moeller Pardubice

V letní přípravě odjeli Perníkáři ze Znojma s nelichotivým debaklem 0:5 a ani v posledních dvou utkáních nebyly jejich výkony to pravé ořechové. Týmu však dobře vyšel úvod sezóny, takže má rozhodně na čem stavět a touží po obhajobě titulu. Kádr poznamenaný odchody hráčů do NHL našel nové hvězdy v útočnících Čalounovi, Mrázkovi, M. Hlinkovi a obránci Kántorovi, zatímco forvardi Průcha s P. Sýkorou vedení zklamali nedodržením závazků a před začátkem sezóny se rozhodli pro angažmá v zámoří. Už druhý rok je oporou v brance slovenský reprezentant Lašák, v hledišti ČEZ Areny to pak jsou tisíce věrných fanoušků.

Změny v kádru:

Přišli:
Robert Kántor (Tappara Tampere, FIN), Martin Vágner (Acadie-Bathurst, QMJHL)
Jan Čaloun (Litvínov), František Mrázek (Kladno), Peter Klouda (Zvolen, SVK), Miroslav Hlinka (Žilina, SVK), Petr Cetkovský (Hradec Králové)

Odešli:
Jaroslav Kameš (Beroun)
Michal Rozsíval (návrat do NHL), Tomáš Pácal (Třinec), Michael Vyhlídal (Třinec / Mladá Boleslav)
Milan Hejduk (Colorado - návrat do NHL), Jan Bulis (Montreal - návrat do NHL), Aleš Hemský (Edmonton - návrat do NHL), Petr Průcha (New York Rangers, NHL), Petr Sýkora (Washington, NHL), Jiří Dopita (Znojmo), Tomáš Divíšek (Slavia Praha), Ľubomír Pištek (Vítkovice / Zlín)

Zranění, nemoci: -

Předpokládaná sestava: Lašák (Hylák, M. Růžička) - Snopek, Čáslava, Havíř, Kántor, Mudroch, Linhart, Novotný, Vágner - Mrázek, Blažek, M. Hlinka - Čaloun, Mikeska, Kolář - Cetkovský, Rolínek, Lubina - Tvrdík, Klouda, Korhoň - Koukal

Trenéři: Vladimír Martinec, Jiří Šejba

HC Znojemští orli

Orlům se v neděli proti Kladnu podařila další bezbranková remíza, která jim vylepšila účet o jeden bod, a gólman Trvaj, čtvrtý v celkovém hodnocení brankářů, si připsal už třetí nulu. I když se tým drží na třetím místě za Slavií a Zlínem, paradoxně je jedním z nejméně střílejících mužstev. Horší levou stranu gólové bilance už mají jen Karlovy Vary a Vsetín, shodných osmnáct branek nastřílela Plzeň. V pátek už by Znojemští mohli hrát téměř kompletní, dlouhodobě mimo jsou Chlubna s Chvátalem a Eratem.

Změny v kádru:

Přišli:
AKTUÁLNĚ: Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.)
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
AKTUÁLNĚ: Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.)
Martin Prusek (Syracuse, AHL - návrat do zámoří), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Václav Benák, Aleš Křetínský (oba Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Branislav Kvetan (?)
Miroslav Barus (Pontebba, ITA / Kometa Brno – host.), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav / Prostějov – host.), Zdeněk Blatný (Providence, AHL – návrat do zámoří), Martin Ambruz (?)

Neuspěli v přípravě:
Fredrik Oduya (Edinburgh, GBR), Jonas Lennartsson (Sheffield, GBR)
Jan Fadrný (Mladá Boleslav)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Mojžíš, Čakajík, Heš, Jareš, Šmach, Varakas - Mikulík, Pucher, Uram - Ludvík, Dopita, Kraus - Plášek, Haman, Beroun – Ondřej, Tatarčík, Vaškovič

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO PARDUBICE
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
3. 10 5 1 2 0 2 21:18 19 6. 10 5 0 1 0 4 27:19 16
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
VSE-ZNO 2:3 ZNO-SPA 3:1 KLA-ZNO 0:0p KLA-PCE 0:3 PCE-PLZ 2:3 LIB-PCE 3:1
Podrobný přehled vzájemných zápasů