Z orlí perspektivy: 16. kolo SLA – ZNO

ČT 20. 10. 2005
Z n o j m o - Zatímco Znojemští orli využívají krátkou čtyřdenní hokejovou pauzu k tréninku, jejich páteční soupeř, tým HC Slavia Praha, ve středu odehrál ostrý souboj s mistrovskými Pardubicemi. Jednalo se o předehrávku 25. kola extraligy a Pražané zvítězili hladce 5:1. Tím si ještě více upevnili svou téměř neotřesitelnou první pozici a dosáhli tak už 37. bodu v této sezóně. Znojmo má bodů 28 a po výhře Zlína nad Spartou v pondělním předehrávaném zápase 36. kola kleslo na třetí místo. Duel s Růžičkovou eskadrou uvidí fanoušci v Sazka Areně od 19.00 hod.

HC Slavia Praha

Slavia letos prožívá úvod sezóny z říše snů. Od začátku se jí dařilo stále vítězit, nejhůře remizovat, poprvé prohrála až v uplynulém kole, kdy ji na svém ledě přehrálo Kladno 4:2. Již zmíněné středeční vítězství nad Moellerem však naznačilo, že šlo pouze o ojedinělý výpadek. Také Orli odešli z prvního vzájemného střetnutí v tomto ročníku do šatny se sklopenými hlavami. Sešívaní však byli spolu s Vítkovicemi jediným týmem, který je dokázal v úvodní čtvrtině soutěže porazit. Už jen proto bude mít toto utkání zvláštní nádech; Znojmo má celku z hlavního města navíc stále co oplácet za dvojí vyřazení ze čtvrtfinále play-off.

Změny v kádru:

Přišli:

Odešli:
David Pojkar (Litvínov – host.)

Zranění, nemoci: -

Předpokládaná sestava: Franěk (Hronek) - Graňák, Kadlec, Žižka, J. Novák, Drtina, Žabka, Kolařík - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - Červenka, Sobotka, Vondrka - L. Havel

Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann, Jiří Kalous

HC Znojemští orli

Tři jednobodová utkání v řadě znojemský tým trochu přibrzdila v rozletu, Orli navíc přišli o svou desetizápasovou neporazitelnost. Potřebovali by vypilovat proměňování střeleckých pokusů i využívání přesilových her. Trénink a zápas je však něco zcela odlišného. V cizím prostředí a proti jednomu z favoritů soutěže to nebudou mít vůbec jednoduché. Nedělní zápas s Karlovými Vary nedohrál obránce Bičánek, na marodce zřejmě stále zůstanou Chvátal s Chlubnou.

Změny v kádru:

Přišli:
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Mojžíš, Němeček, Šmach, Čakajík, Heš, Jareš, Staněk - Mikulík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Ondřej, Haman, Plášek – Beroun, Tatarčík, Kraus - Vaškovič

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO SLAVIA PRAHA
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body