Z orlí perspektivy: 18. kolo LIB – ZNO

PO 24. 10. 2005
Z n o j m o - V úterý odlétají Znojemští orli k souboji dravců do liberecké Tipsport arény. Tam porovnají síly s místními Bílými Tygry. První vzájemné střetnutí v této sezóně vyznělo lépe pro Znojmo, které dokázalo doma Liberec porazit 3:2 v prodloužení. V zápase půjde o umístění v tabulce, neboť Orli zůstali po remíze s Vítkovicemi pátí a Severočeši na ně na šesté příčce ztrácejí pouhé dva body. Utkání začíná v 18.30 hod.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Bílí Tygři Liberec

Tygrům nevyšel úvod sezóny zrovna podle plánů. Po dvou vítězstvích přišly čtyři prohry, od té doby ale Liberečtí až na jednu výjimku pokaždé alespoň bodovali. V počtu remíz po 65 minutách hry jsou na tom stejně jako Znojmo, v neděli rovněž uhráli nerozhodný výsledek 1:1 proti Zlínu. Utkáním s Orly zakončí svou třízápasovou domácí sérii. Dobré statistiky si drží brankář Hnilička, jeho náhradník Falta, kdysi hráč Orlů, se letos rovněž předvádí v dobrém světle, když dostane šanci. Vedení klubu zatím provedlo jedinou změnu v kádru, když si se Spartou vyměnilo Nikolova za Hlavačku. Otazník visí nad oběma marody, Čermákem a Podkonickým, kteří by měli údajně již koncem října nastoupit.

Změny v kádru:

Přišli:
Martin Hlavačka (Sparta Praha)

Odešli:
Angel Nikolov (Sparta Praha)

Zranění, nemoci: Čermák – zranění oka, Podkonický - rameno

Předpokládaná sestava: Hnilička (Falta) - J. Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Krstev, Hlavačka, Derner, Jiří Hanzlík, P. Rozsíval - Vaic, Šachl, V. Novák - Víšek, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Rataj, Tomajko - Pabiška, Plodek, Jech

Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák, Miroslav Kapoun

HC Znojemští orli

Znojemské hokejisty již delší dobu trápí neproměňování šancí. V posledních čtyřech zápasech nastříleli pouze tři branky a nevyužili ani jednu přesilovku. Hráči potřebují znovu nabýt sebevědomí a jistotu v zakončení. Defenzivní styl hry na všechny týmy neplatí. Pod Ještědem to budou mít o to těžší, že by jim kromě zraněných Chlubny, Chvátala a Bičánka měl chybět i velezkušený Dopita a také Tatarčík.

Změny v kádru:

Přišli:
Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Mojžíš, Němeček, Šmach, Čakajík, Heš, Jareš, Varakas - Mikulík, Pucher, Uram - Erat, Ludvík, Ondřej – Plášek, Haman, Kraus – Beroun, Vaškovič

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO LIBEREC
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body