Z orlí perspektivy: 19. kolo ZNO – LIT

ST 26. 10. 2005
Z n o j m o - Znojemští orli ve druhé čtvrtině základní části Tipsport extraligy ještě nevyhráli, v pěti utkáních dali pouze čtyři góly a získali tři body. Ještě nedávnou pohodu zjevně odvál vítr a mužstvo se trápí. Začíná klesat tabulkou, po úterní prohře s Libercem je s 29 body na šestém místě, přičemž deváté Kladno má jen o tři body méně. Orly nyní čekají soupeři z nižších pater, na kterých by se měli znovu chytnout. V pátek od 17.30 hod. přivítají na svém ledě celek Litvínova, který je momentálně předposlední.

HC Chemopetrol Litvínov

Chemikům však poslední zápas náramně vyšel. Poměrem 4:0 si poradili s Plzní a ukázali, že jejich současná pozice není úplně zasloužená. Svou první nulu v extralize vychytal devatenáctiletý brankář Fiala, který z klece vytlačil zkušenějšího kolegu Jarinu. Úvod sezóny Litvínovu nevyšel, často se musel potýkat se zraněními, ani v současné době není jeho marodka prázdná. Vedení sáhlo k několika změnám v sestavě, výkony mužstva se v uplynulých utkáních trochu zlepšily.

Změny v kádru:

Přišli:
David Pojkar (Slavia Praha – host.), Marian Morava (Mladá Boleslav – host.)
Vojtěch Kubinčák (Mladá Boleslav – návrat z host.), Jakub Petružálek (Ottawa, OHL), Oldřich Bakus (Jihlava – stř. starty)

Odešli:
Ladislav Řezníček (Mladá Boleslav – host.)
Martin Heinisch (Mladá Boleslav – stř. starty)

Zranění, nemoci: Hranáč – rameno, Kočí, T. Martinec, Jeslínek, Charousek – všichni zranění ?

Předpokládaná sestava: R. Fiala (Jarina) - Gýna, Poživil, Ťupa, Morava, Pojkar, Skuhrovec, Punčochář - Kubinčák, Reichel, Zadina - Trávníček, Branda, Benda - Prorok, Petružálek, Balázs - Šaffer, Sklenička, Gombár

Trenéři: Václav Sýkora, Petr Fiala

HC Znojemští orli

Znojmo by potřebovalo jeden dva povedené zápasy a herní pohoda by se mohla vrátit zpět. Hráči si přestali věřit v zakončení, gólmani soupeřů jsou pro ně téměř nepřekonatelnou překážkou. Kvůli několika zraněním povolali trenéři z Mladé Boleslavi útočníka Jana Fadrného, který se o místo v sestavě ucházel už v létě, ale na zkoušce neuspěl. Díky tomu nemuseli zúžit sestavu na tři pětky, ta byla ovšem značně improvizovaná. V pátek proti Litvínovu bude zřejmě situace podobná, absence Dopity bude pravděpodobně dlouhodobější.

Změny v kádru:

Přišli:
Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Jan Fadrný (Mladá Boleslav – stř. starty)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Mojžíš, Němeček, Šmach, Čakajík, Heš, Jareš, Varakas - Plášek, Pucher, Uram - Erat, Ondřej, Ludvík – Mikulík, Haman, Fadrný – Beroun, Vaškovič, Kraus

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO LITVÍNOV
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body