Orli Znojmo Orli Znojmo

Z orlí perspektivy: 21. kolo ZNO – VSE

Z orlí perspektivy: 21. kolo ZNO – VSE

Z n o j m o - Společně s 1. listopadem přivítají hráči Znojma od 17.30 hod. na svém hřišti první tým tabulky – od konce. Do města vína a kdysi i okurek totiž zavítá celek z města slivovice a kdysi i vynikajícího hokeje. Vsetín se už několik sezón po sobě trápí a dávno již nenaplňuje pověst šestinásobného mistra republiky, který pět titulů získal v jedné řadě za sebou v letech 1995-1999 a zatím poslední v roce 2001. V současné době má na nejnižší příčce pouhých 7 bodů, i Jihlava na tom byla loni lépe. Orli se remízou 2:2 s Třincem vrátili na páté místo, ale rozdíly mezi týmy na druhé až třinácté pozici v tabulce jsou minimální.

Vsetínská hokejová, a. s.

Před nedávnem byl vsetínský klub konečně ze 70 % oficiálně prodán ruské společnosti Atlantik Sport Management. Tato investice by měla zajistit jeho chod do budoucna, ale vsetínské mužstvo se bude muset v první řadě pokusit o záchranu nejvyšší soutěže. Premiérovou výhru sezóny totiž Valaši vybojovali až v 19. kole na ledě oslabeného Kladna. Hned v neděli byli blízko dalšímu vítězství, ale hostující Plzeň stáhla dvoubrankové manko a uhrála na Lapači remízu 3:3. Vedení se snažilo v uplynulých týdnech kádr posílit, získalo především zlínského gólmana Altrichtera, i když jen na krátkodobé hostování, a přišlo také několik zkušených útočníků. Po třinácti kolech rezignoval na post hlavního kouče Vladimír Jeřábek, jeho pozici převzal asistent Kopřiva. Ten si přizval na pomoc loňského kapitána Valachů, Rostislava Vlacha, který ukončil aktivní kariéru a ve volném čase vypomáhal druholigovému Valašskému Meziříčí a trénoval vsetínské juniory. Znojemští orli si z prvního letošního vzájemného zápasu odvezli ze Vsetína všechny tři body za výhru 3:2.

Změny v kádru:

Přišli:
Martin Altrichter (Zlín – host.)
Antti-Pekka Lamberg (Lahti, FIN), Lukáš Chmelíř (Vítkovice – host.)
Marek Ivan (Trenčín, SVK – host.), Pavel Janků (Třinec – host.), Martin Jenáček (Zlín – host.), Luboš Rob (Jindřichův Hradec – host.), Ondřej Steiner (Rauma, FIN – návrat ze zk.)

Odešli:
Lukáš Plšek (Zlín – host.)
Filip Štefanka (Sareza Ostrava – host.), Zbyněk Spitzer (Jindřichův Hradec – host.)
Róbert Tomík (Malmö, SWE), Patrik Beck (Mladá Boleslav)

Zranění, nemoci: Luža – natržený stehenní sval, O. Hruška – přetržené vazy v rameni

Předpokládaná sestava: Altrichter (Hovi) - Hrabal, Kučný, Horák, Bauer, Lamberg, Chmelíř, Nedbálek - L. Valko, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Květoň, R. Hruška, Rob - Dubec, Bacul, Duba

Trenéři: Břetislav Kopřiva, Rostislav Vlach


HC Znojemští orli

Do branky Znojma se proti Ocelářům od začátku postavil Trvaj, který překonal střevní potíže. Ty však do hry nepustily Urama, po operaci kolene je dlouhodobě mimo Dopita, chyběl i Tatarčík, takže trenéři poslali do boje pouze tři útočné formace. Orli se pomalu ale jistě stávají specialisty na nerozhodné zápasy, kvůli tomu ovšem ztrácejí spoustu bodů. Už osm utkání čekají na výhru a pokud by neuspěli ani proti papírově slabému Vsetínu, budou se muset snažit proti silnějším týmům, které je čekají v nejbližší fázi sezóny. Vše, co potřebují, je štěstí v zakončení, zejména v přesilových hrách, ale i podpora z hlediště v této nejednoduché situaci. Vedení klubu provedlo další změny v kádru – Chlubna odchází do Slovanu Bratislava, náhradou za něj přichází zatím na zkoušku Rus Andrej Petrakov z Třince.

Změny v kádru:

Přišli:
Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Jan Fadrný (Mladá Boleslav – stř. starty), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) – Bičánek, Němeček, Heš, Jareš, Šmach, Čakajík, Mojžíš, Varakas - Ludvík, Pucher, Erat - Ondřej, Mikulík, Kraus - Beroun, Haman, Plášek - Vaškovič, Petrakov

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba


Porovnání obou soupeřů

Statistiky hráčů

Znojmo vs. Vsetín ZNOJMO VSETÍN
jméno zápasy G+A jméno zápasy G+A
TM TM
Nejproduktivnější hráč Pucher 18 4+5 (Tomík) 11 4+3
Uram 19 4+5
Stantien 20 4+3
Dopita 16 3+6
Nejlepší střelec Ludvík 19 5+2 Květoň 20 5+0
Nejlepší nahrávač Dopita 16 3+6 Steiner 16 1+5
Nejtrestanější hráč Bičánek 17 44 Stantien 20 57

Statistiky brankářů

ZNOJMO VSETÍN
jméno zápasy průměr % úsp. SO jméno zápasy průměr % úsp. SO
Trvaj 20 1.86 94.09 3 Hovi 11 3.19 91.62 0
Hårstad-Evjen 1 4.50 86.36 0 Plšek 3 3.93 88.73 0
- - - - - Štefl 3 2.93 91.84 0
- - - - - Altrichter 6 2.30 92.55 0

Týmové statistiky

ZNOJMO VSETÍN
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
5. 20 7 1 6 1 5 36:41 30 14. 20 1 0 3 1 15 29:62 7
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
LIB-ZNO 4:1 ZNO-LIT 1:5 TRI-ZNO 2:2p VSE-PCE 1:2 KLA-VSE 1:3 VSE-PLZ 3:3p
Podrobný přehled vzájemných zápasů

Související články

Reportáž
út 1. 11. 2005

Znojmo ani podeváté nezvítězilo

Aktuální zprávy
út 1. 11. 2005

Radek Haman: Jsme v křeči