Z orlí perspektivy: 23. kolo ZNO – KLA

SO 5. 11. 2005
Z n o j m o - V tabulce stále pátí Orli se znovu střetnou se svým soupeřem o patro níže. Na šestou příčku totiž po pátečním „exhibičním“ utkání v Pardubicích poskočilo mužstvo Rabatu Kladno. Rozdíl je pouze dvoubodový, takže bude opět o co hrát, zvláště když Znojmo přerušilo devítizápasovou šňůru bez vítězství. V Praze dokázalo šťastným gólem porazit ambiciózní tým Sparty, a využít jak jeho současného herního útlumu. Rádo by na tento výsledek v neděli od 17.30 hod. v Hostan aréně navázalo.

HC Rabat Kladno

Buldoci si v posledním zápasu proti Perníkářům vydatně zastříleli. Zvítězili ne často vídaným poměrem 7:5, ač ještě v 25. minutě prohrávali 1:3. Úplný obrat skóre se jim podařil během 65 vteřin. Utkání bylo ve znamení souboje mladých brankářů, neboť oba týmy mají zraněné své jedničky. Za Kladno navíc momentálně chytá až gólmanská trojka, Jakub Lev, protože Orctův náhradník Musil je nemocný. Na marodce je i několik dalších hráčů základního kádru, včetně zkušeného Patery. I kvůli tomu byl Rabat týmem, proti kterému své první vítězství v sezóně vyválčil Vsetín. Na druhou stranu však dokázal přehrát lídra tabulky, Slavii, avšak výkony jsou značně nevyrovnané. Na pomoc přichází útočník Kucharczyk, kterého testoval Slovan Bratislava.

Změny v kádru:

Přišli:
David Pazourek, Jiří Kuchler, Tomáš Klimt (všichni Ústí nad Labem – stř. starty), Radim Kucharczyk (Bratislava, SVK)

Odešli:
Petr Hořava (Chomutov – stř. starty)

Zranění, nemoci: Martin Frolík – rameno, Patera – natržené vazy v koleni, Orct – loket, Hluchý – koleno, Hájek – koleno (meniskus), L. Musil – viróza

Předpokládaná sestava: Lev (Cikánek) - Ševc, Evan, Špelda, L. Procházka, V. Čech, Zeman - Mich. Frolík, Gardoň, Mar. Procházka - Bílek, Huml, Tlustý - Horna, Zajíc, Kalla - Besser, M. Havel, L. Vlček

Trenéři: Zdeněk Müller, Petr Tatíček

HC Znojemští orli

Znojmo se konečně dočkalo! Avšak náhodné vítězství nelze přeceňovat, Orli by měli své zlepšení potvrdit dalším vydařeným duelem, aby načerpali potřebné sebevědomí. V Praze fungovalo rozdělení slovenského útočného dua Pucher – Uram, proto se dá očekávat, že spolu nebudou hrát ani v neděli. Trenérům vyšla také hra na tři pětky. K dispozici nebudou dlouhodobě zranění Dopita s Chvátalem.

Změny v kádru:

Přišli:
Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Jan Fadrný (Mladá Boleslav – stř. starty), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Čakajík, Mojžíš, Heš, Jareš, Bičánek, Němeček, Šmach - Erat, Pucher, Ondřej - Beroun, Haman, Plášek - Mikulík, Ludvík, Uram - Vaškovič, Petrakov, Kraus

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Porovnání obou soupeřů

Statistiky hráčů

Znojmo vs. Kladno ZNOJMO KLADNO
jméno zápasy G+A jméno zápasy G+A
TM TM
Nejproduktivnější hráč Pucher 20 4+7 Gardoň 22 5+11
Nejlepší střelec Ludvík 21 5+2 Kalla 22 9+5
Nejlepší nahrávač Pucher 20 4+7 Gardoň 22 5+11