Z orlí perspektivy: 34. kolo VSE – ZNO

PO 19. 12. 2005
Z n o j m o - Po reprezentační přestávce, vyplněné Rosno Cupem, nás čekají dva předvánoční zápasy a pak už se všichni fanoušci, hráči, trenéři, manažeři, rozhodčí, rolbaři a další lidé, kteří mají něco společného s hokejem, ponoří do vánoční atmosféry nasáklé štěstím, klidem a pohodou. Znojemští orli budou v úterý hostujícím týmem na vsetínském Lapači, kde je od 17.00 hod. přivítá místní celek. Ten už má zřejmě pouze teoretickou šanci, aby z poslední příčky dohonil soupeře před sebou, kteří mu unikají už o 20 a více bodů.

Vsetínská hokejová, a. s.

Valašská zápasová bilance v letošní sezóně představuje pro kdysi úspěšný klub doslova pohromu. Až v 19. kole s Kladnem dokázal poprvé zvítězit, totéž mužstvo „věnovalo“ Vsetínským tři body i ve 32. kole, mezitím se jim podařilo udolat ještě Spartu. Kromě těchto tří vítězství mají Valaši na svém kontě už pouze sedm remíz a jednu porážku v prodloužení, zbytek jsou prohraná utkání. Je pravda, že po výměně trenérů se tým trochu zvedl a v šesti zápasech po sobě dokázal bodovat, ale v poslední době jsou jeho výkony opět velmi nevyrovnané. Kádrem už prošlo okolo čtyřiceti hráčů, nejnovějšími posilami jsou obránci Ponomarev a Augusta, proti Znojmu ovšem asi nenastoupí. Naopak nedávno odešli mj. Lamberg, Luža, Bacul nebo Ivan.

Změny v kádru:

Přišli:
Martin Altrichter (Zlín – host.)
Antti-Pekka Lamberg (Lahti, FIN), Lukáš Chmelíř (Vítkovice – host.), Lukáš Bolf (Sparta – host.), Anton Ponomarev (Dynamo Moskva, RUS), Pavel Augusta (Martin, SVK), Dušan Brincko (Sareza Ostrava – stř. starty)
Marek Ivan (Trenčín, SVK – host.), Pavel Janků (Třinec – host.), Martin Jenáček (Zlín – host.), Luboš Rob (Jindřichův Hradec – host.), Ondřej Steiner (Rauma, FIN – návrat ze zk.), Pavel Zdráhal (Havířov – stř. starty)

Odešli:
Lukáš Plšek (Zlín – host.)
Filip Štefanka (Sareza Ostrava – host.), Zbyněk Spitzer (Jindřichův Hradec – stř. starty.), Lukáš Chmelíř (Třinec – host.), Michal Nedbálek (Hradec Králové – host.), Antti-Pekka Lamberg (Djurgården, SWE), Robin Bacul (Tychy, POL), Patrik Luža (?), Roman Gorev (?)
Róbert Tomík (Malmö, SWE), Patrik Beck (Mladá Boleslav), Radek Hubáček (Kometa Brno – host.), Jan Korotvička (Třebíč – host.), Patrik Valčák (Sareza Ostrava – host.), Marek Ivan (Sareza Ostrava / Oswiecim, POL)

Zranění, nemoci: Hrabal – po operaci tricepsu, D. Květoň - zraněn, Ponomarev, Augusta - ?

Předpokládaná sestava: Altrichter (Hovi) - Kučný, Horák, Bauer, Brincko, Bolf, J. Zapletal, Ostrčil - D. Květoň, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Dubec, Zdráhal, Rob – L. Valko, R. Hruška, L. Duba

Trenéři: Břetislav Kopřiva, Rostislav Vlach

HC Znojemští orli

Znojmo před pauzou zaznamenalo mírné zlepšení. Z uplynulých čtyř duelů vytěžilo sedm bodů, a ty ho prozatím udržely v postupové osmičce. S papírově slabším protivníkem ze Vsetína letos zatím jedenkrát vyhrálo a podruhé remizovalo. Nevyzpytatelné družstvo se bude chtít na domácím ledě vytáhnout, proto jej Orli nesmí vůbec podceňovat. Trenéři i hráči jsou si toho plně vědomi a pokusí se uspět i bez Chvátala, jehož kotník stále není v pořádku, stejně jako Eratův, nachlazený je Haman a také Trvaj.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK)

Předpokládaná sestava: Hårstad-Evjen (Trvaj) - Bičánek, Němeček, Mojžíš, Heš, Čakajík, Jareš - Ondřej, Pucher, Uram - Mikulík, Dopita, Ludvík - Beroun, Petrakov, Plášek - Kraus, Vaškovič

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba, (Jaroslav Vlasák)

Porovnání obou soupeřů

ZNOJMO VSETÍN
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
6. 33 12 1 7 2 11 62:71 47 14. 33 3 0 7 1 22 49:95 17
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
ZNO-LIB 2:5 LIT-ZNO 2:1p ZNO-TRI 2:1 PCE-VSE 3:0 VSE-KLA 4:1 PLZ-VSE 6:1
Podrobný přehled vzájemných zápasů