Z orlí perspektivy: 38. kolo ZNO – PLZ

PO 2. 1. 2006
Z n o j m o - V prvním zápase roku 2006 přivítají Znojemští orli v úterý v Hostan aréně od 17.30 hod. mužstvo Plzně. Bude to pro ně druhý domácí zápas v řadě a hráči mají co napravovat. V poslední době vozili body hlavně z venku, zato doma už dvakrát po sobě nezískali ani bod a podařilo se jim vsítit pouze jednu branku. V minulém zápase nedokázali vyzrát na Pardubice, i když byli střelecky aktivnější. Kvůli prohře klesli na šesté místo, Plzeň na desáté příčce na ně ztrácí čtyři body, avšak má o zápas méně.

HC Lasselsberger Plzeň

Západočeši hráli naposledy ve středu 28. prosince se stejným soupeřem, jako naposledy Znojmo. Perníkářům podlehli 2:5, když jejich brankář Málek nedochytal utkání po střetu s Petrem Sýkorou. Na jihu Moravy místo něj nastoupí opět náhradník Jež. 37. kolo dohrávají Plzeňští v neděli, extraliga má totiž týdenní přestávku kvůli turnaji mistrů Super Six. Trenéři se musejí obejít bez svého kolegy Rulíka, který je hlavním koučem juniorské reprezentace, i bez útočníka Šindela, kterého vzal s sebou na mistrovství světa. Nejnovějšími posilami kádru jsou obránce Hučko, jenž je momentálně zraněný, a útočníci Vítek s mladým Freibergem.

Změny v kádru:

Přišli:
Milan Vobořil (Kadaň – stř. starty), David Mazanec (Ústí nad Labem – stř. starty), Filip Vaněček (Beroun – stř. starty), Patrik Hučko (Leksand, SWE)
Jiří Zelenka (Sparta Praha), Roman Tvrdoň (Nottingham, GBR), Junji Sakata (Montpellier, FRA), Jakub Šindel (Sparta Praha), Marek Vorel (Pardubice – návrat z host.), Josef Vítek (Třinec), Petr Freiberg (IFK Helsinki J, FIN - zk.)

Odešli:
Matěj Trojovský, David Štich (oba Beroun – host.), Robert Jindřich (přerušení kariéry)
Martin Paroulek (Třinec), Pavel Šrek (Mladá Boleslav), Petr Havelka (Sparta Praha / Mladá Boleslav – host.), Petr Kica (Písek – stř. starty), Michal Polák (Liptovský Mikuláš, SVK – host.), Peter Kocák (Mladá Boleslav – host.), Josef Straka (Sparta Praha), Petr Koukal (Pardubice – návrat z host.), Martin Látal (Kladno – návrat z host.), Jan Švík (Klatovy – host.)

Zranění, nemoci: Hučko – zlomená ruka, Matějovský – koleno, Vorel - zlomená žebra, D. Moravec - zánět středního ucha

Předpokládaná sestava: Jež (Málek) – M. Výborný, Štěpánek, Cartelli, Trnka, Nedoma, Vobořil, Pulpán - Zelenka, M. Straka, Adamský - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Kepl, Tvrdoň - Frieberg, Sakata, Vítek

Trenéři: Marek Sýkora, (Radim Rulík), Radek Kampf

HC Znojemští orli

I když Znojmo hraje v téměř kompletní sestavě se všemi oporami, stále se nemůže střelecky najít a zejména před domácím publikem hraje v křeči. S Lasselsbergrem Orli letos zatím jednou vyhráli (4:2) a jedenkrát prohráli (1:4). Kromě dlouhodobě zraněného Chvátala bude chybět zřejmě pouze Šmach, účastnící se juniorského mistrovství světa. Jeho kolega Švrček, který z kádru „dvacítky“ vypadl, už byl proti Pardubicím trenéru Hořavovi k dispozici. Nejistý je start útočníka Berouna.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK / Oslo, NOR), Andrej Petrakov (Kurgan, RUS)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Mojžíš, Heš, Čakajík, Jareš, Švrček - Ondřej, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Mikulík, Haman, Plášek - Kraus, Vaškovič

Trenéři: Miloslav Hořava, (Jan Votruba)

Porovnání obou soupeřů

Statistiky hráčů

Znojmo vs. Plzeň ZNOJMO PLZEŇ
jméno zápasy G+A jméno zápasy G+A
TM TM
Nejproduktivnější hráč Pucher 35 11+14 Andrašovský 34 9+15
Nejlepší střelec Pucher 35 11+14 A. Padělek 36 15+8
Nejlepší nahrávač Uram 36 5+15 Kracík 31 5+17