Z orlí perspektivy: 40. kolo ZLN – ZNO

ČT 12. 1. 2006
Z n o j m o - Do své poslední čtvrtiny se pátečními zápasy přehoupne základní část Tipsport extraligy ročníku 2005-06. Znojemští orli podruhé za sebou vyletí ze svého „hnízda“, aby tentokrát přistáli v „doupěti“ zlínských Medvědů. Po remíze s Českými Budějovicemi klesli na šestou příčku, se shodným počtem 57 bodů je přeskočily Pardubice, které mají lepší gólovou bilanci. Zlínští se již delší dobu drží na třetí pozici s aktuálně jedenáctibodovým náskokem na Znojmo. Utkání na stadiónu Luďka Čajky začíná již v 17.00 hod.

HC Hamé Zlín

Hamé sice dlouhodobě podává vcelku stabilní výkony a patří mezi favority soutěže, avšak první dva týmy, Slavia a Liberec, už mu bodově unikají, zatímco čtvrté Vítkovice se přibližují. Navíc v úterý svěřenci trenéra Bokroše utrpěli na vlastním ledě pětigólový debakl od mistra z Pardubic, když už v 10. minutě prohrávali 0:4. Poprvé tak do hry zasáhl brankář Jarina, nedávno zapůjčený z Litvínova na hostování výměnou za Altrichtera. S Orly mají Zlíňané letos zatím po jedné prohře (0:2), remíze (1:1 po pr.) a výhře (5:2). Tým je v plné síle a připraven odčinit poslední dvě porážky.

Změny v kádru:

Přišli:
Kamil Jarina (Litvínov – host.)
Petr Leška (Södertälje, SWE)

Odešli:
Martin Altrichter (Litvínov – host.), Lukáš Plšek (Vsetín – návrat z host.)
Martin Jenáček (Vsetín), Ľubomír Pištek (Třinec / Bratislava, SVK)

Zranění, nemoci: -

Předpokládaná sestava: Murín (Jarina) - M. Hamrlík, Blaťák, Nosek, Galvas, Vosátko, Zubíček, Houdek, J. Malinský - Kristek, Leška, Mokrejš - Okál, R. Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, I. Rachůnek - Špilár, Kovář, Záhorovský - Kubiš

Trenéři: Ernest Bokroš, Jaroslav Stuchlík

HC Znojemští orli

Na rozdíl od Medvědů se Orli dokázali na jihu Čech i přes nepříznivý vývoj vrátit do zápasu a vybojovat alespoň jeden bod za „plichtu“ 3:3 v prodloužení, v němž navíc nebyli daleko od bonusového bodu. Hráči se mohou spoléhat na výkony gólmana Trvaje, který si drží dobrý průměr a je nejvytíženějším brankářem extraligy. Pro souboj s Hamé visí otazník nad Berounem a podle nejčerstvějších informací i nad Uramem, Bičánkem a Mojžíše, kteří jsou nachlazení. Návrat Chvátala se odkládá zřejmě až na konec února po Olympijských hrách v Turíně. V Českých Budějovicích byl na střídačce připraven jihlavský obránce Staněk, který se na předzápasové soupisce Orlů mihl již dříve, ve středu si svou premiéru v dresu Dukly odbyl znojemský Vaškovič, pro něhož to po Olomouci a Prostějovu byla už třetí prvoligová štace v této sezóně. Třetí čtvrtina extraligy Znojemským i přes o stupínek horší umístění vyšla lépe než ta předchozí, k pěti vítězstvím a jedné remíze si však přičítají stejný počet proher – šest v normální hrací době a jednu v prodloužení.