Z orlí perspektivy: 45. kolo ZNO – LIT

NE 29. 1. 2006
Z n o j m o - Hned po sobotní televizní porážce, kdy Orli po slibně se vyvíjejícím duelu nakonec odjeli z Liberce s prázdnou, přivítá znojemská Hostan aréna od 17.30 hod. druhý severočeský celek, mužstvo Litvínova. Chemici si vybojovali dostatečný odstup od barážové příčky, ovšem šance proniknout do play-off už je pro ně pouze teoretická, i když momentálně ztrácejí na osmé České Budějovice a sedmou Spartu jen 13 bodů. Znojemští jsou sice stále šestí, avšak nutně potřebují bodovat, aby se v postupových vodách udrželi.

HC Chemopetrol Litvínov

Chemopetrol přijede na jih Moravy i přes dlouhou cestu odpočatější, naposledy hrál v pátek na domácím hřišti a porazil Plzeň 5:4. Na rozdíl od Kladna, které už také vzdává účast ve vyřazovacích bojích, však zatím představitelé klubu neohlásili žádné výraznější změny v kádru, i když se spekuluje o některých hráčích, kteří by mohli ještě před koncem základní části vypomoci jiným týmům. Kádr nedávno opustili pouze Balázs s Petružálkem, nově příchozím byl Bednařík z Karlových Varů a také věčný cestoval, brankář Altrichter.

Změny v kádru:

Přišli:
Luboš Horčička (Chomutov – stř. starty), Jaroslav Hübl (Kadaň – stř. starty), Martin Altrichter (Zlín / Vsetín – host.)
Marian Morava (Mladá Boleslav – host.)
Vojtěch Kubinčák (Mladá Boleslav – návrat z host.), Oldřich Bakus (Jihlava – stř. starty), Lukáš Bednařík (Karlovy Vary – host.)

Odešli:
Kamil Jarina (Zlín – host.)
Ladislav Řezníček (Mladá Boleslav – host.), David Pojkar (Slavia Praha – návrat z host.)
Martin Heinisch (Mladá Boleslav – stř. starty), Michal Jeslínek (Mladá Boleslav), David Balázs (Ufa, RUS – host.), Jakub Petružálek (Barrie, OHL)

Zranění, nemoci: T. Martinec – dlouhodobě zraněný

Předpokládaná sestava: Altrichter (R. Fiala) - Hranáč, Punčochář, Gýna, Poživil, Ťupa, Kočí, Skuhrovec - Prorok, Reichel, Kubinčák - Branda, Benda, Trávníček - Bednařík, Sklenička, Šaffer - Gombár, Jánský, Zadina

Trenéři: Václav Sýkora, Petr Fiala

HC Znojemští orli

Znojmo podalo proti Bílým Tygrům solidní výkon, ovšem ve třetí třetině dostalo po chybách tři góly a bylo po nadějích. Trenér Hořava před zápasem sliboval nasazení čtvrtého útoku, aby se síly mužstva trochu rozložily, do hry ale zasáhl pouze útočník Beroun. Jeho kolegové Říha a znojemský junior Hadrava si tak musí na svou premiéru v orlím dresu počkat. V nedělním utkání o důležité body nebudou stále k dispozici Mikulík s Chvátalem.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.), Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Vladimír Říha (Jihlava – stř. starty)

Odešli:
Ville Varakas (IFK Helsinki, FIN)
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK / Oslo, NOR), Andrej Petrakov (Kurgan, RUS)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Šmach, Heš, Švrček - Ludvík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Kraus - Ondřej, Haman, Plášek - Beroun, Říha, Hadrava

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO LITVÍNOV
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
6. 44 17 1 9 3 14 91:93 65 13. 44 11 4 5 4 20 96:118 50