Z orlí perspektivy: 5. kolo ZNO – LIB

SO 17. 9. 2005
Z n o j m o - Páteční porážka s Vítkovicemi, druhá v řadě, odsunula Znojemské orly z průběžného osmého postupového místa. Nyní jim patří příčka jedenáctá, na které zakončili svou loňskou sezónu. V neděli je čeká další náročný zápas, znojemská Hostan aréna uvidí souboj dravců. Do Znojma totiž zavítají liberečtí Bílí Tygři. Těm začátek sezóny vyšel poněkud lépe, po dvou kolech dokonce vedli tabulku. Momentálně jsou se sedmi body šestí, naposledy hráli s Medvědy ze Zlína, kterým podlehli 0:3. Zápas začíná tradičně v 17:30 hod

HC Bílí Tygři Liberec

Mimořádně úspěšná byla pro Tygry loňská sezóna. Už prvním náznakem bylo posílení kádru o vynikající hráče, nejen o ty, kteří přišli na dobu výluky v NHL. Jedním z hlavních iniciátorů konečného třetího místa byl i brankář Hnilička, trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz. Liberečtí loni skončili po základní části pátí, v play-off potom senzačně vyřadili Slavii, až v semifinále je zastavil pozdější mistr z Pardubic. Pro ročník 2005-06 vedení získalo pouze tři posily, protože se mu kádr i přes odchod hokejistů do NHL podařilo stabilizovat. Tygři v létě navíc opustili Svijanskou arénu a přestěhovali se do nové víceúčelové Tipsport arény. Bilance jejich letní přípravy zní 8 výher, 2 remízy, 3 prohry.

Změny v kádru:

Přišli:
Angel Nikolov (Mora, SWE), Martin Richter (Sparta Praha)
Petr Šachl (Brynäs, SWE)

Odešli:
Jaroslav Modrý (Atlanta – návrat do NHL), Jiří Fischer (Detroit – návrat do NHL), Miroslav Duben (Karlovy Vary), Richard Jareš (Znojmo)
Aleš Kotalík (Buffalo – návrat do NHL), Radim Vrbata (Carolina – návrat do NHL), Václav Nedorost (Č. Budějovice)

Zranění, nemoci: Čermák – zranění oka, P. Rozsíval – přetrhané vazy v koleni

Předpokládaná sestava: Hnilička (Falta) – J. Moravec, Jiruš, Krstev, Richter, Derner, Nikolov, Jiří Hanzlík - Šachl, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, V. Novák - Klimenta, Plodek, S. Procházka - Víšek, Vampola, Jech

Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák, Miroslav Kapoun

HC Znojemští orli

Po dobrém úvodu sezóny mají Orli po čtyřech zápasech pouze čtyři body a určitě si představovali lepší začátek. Poslední dvě prohry se shodným výsledkem 2:5 jim trochu zkazily rozlet. Největší potíží stále zůstává nízká střelecká úspěšnost, nevyužívání přesilovek a neproměněné šance. Jediným východiskem pro Znojmo je vyvarovat se chyb, zejména v obraně a vypilovat střelbu, hlavně zakončení útočných akcí. Extraliga je teprve na začátku, utkání jdou v rychlém sledu za sebou a o týden později může být všechno jinak. Do zadních řad Orlů už se vrátil obránce Jareš, na marodce stále zůstává Erat.

Změny v kádru:

Přišli:
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
Martin Prusek (Columbus - návrat do NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Miroslav Barus (Pontebba, ITA), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav), Martin Ambruz (?), Zdeněk Blatný (návrat do NHL?)

Neuspěli v přípravě:
Fredrik Oduya (Edinburgh, GBR), Jonas Lennartsson (Sheffield, GBR)
Jan Fadrný (?)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) – Čakajík, Mojžíš, Bičánek, Němeček, Heš, Chvátal, Šmach, Varakas - Mikulík, Pucher, Uram – Plášek, Dopita, Ludvík – Chlubna, Haman, Ondřej – Beroun, Tatarčík, Selingr

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO LIBEREC
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
11. 4 1 0 1 0 2 6:10 4 6. 4 2 0 0 1 1 9:9 7
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
KVA-ZNO 0:0p ZNO-SLA 2:5 VIT-ZNO 5:2 LIB-SPA 3:2 KLA-LIB 2:1p ZLN-LIB 3:0
Podrobný přehled vzájemných zápasů